07 mar 2017

Jury ocenia praceW Publicznej Szkole Podstawowej w Wolinie odbył się tradycyjnie kolejny Turniej Matematyczno Przyrodniczy z Elementami Ruchowymi. W tym roku szkolnym w konkursie dla uczniów klas IV -VI wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Wolin. Każdą szkołę reprezentowała czteroosobowa drużyna.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Pan Burmistrz Eugeniusz Jasiewicz, Pani dyrektor Urszula Wołowicz, Pani Beata Ptaszyńska-Krasa z Nadleśnictwa Międzyzdroje oraz Pan Krzysztof Czach Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Spraw Społecznych i Organizacyjnych Rady Miejskiej w Wolinie

W trakcie konkursu uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami oraz wiedzą z matematyki i przyrody a także dużą sprawnością fizyczną.

Zawodnicy w poszczególnych konkurencjach:
rozwiązywali test teoretyczny z przyrody;
układali nazwy organizmów i czynników abiotycznych w określonej warstwie lasu;
zespołowo rozwiązywali zadania logiczne;
rozwiązywali krzyżówkę matematyczną, wpisując zera i jedynki w taki sposób, aby otrzymać jak najwięcej różniących się od siebie sum;
wyszukiwali pojęcia geometryczne w rozsypance literowej;
wykonali rysunek geometryczny wg instrukcji słownej.

Konkurencje sportowe wymagały od zawodników dużej sprawności ruchowej. Uczestnicy pokonywali tor przeszkód na czas, siłowali się przeciągając linę.

Turniej przygotowali nauczyciele: przyrody Renata Łuczak - Arys, matematyki Maria Łukaszewicz i Ewa Żelewska oraz wychowania fizycznego Joanna Wielechowska i Katarzyna Lis.

Rywalizacja przebiegała na wysokim i bardzo wyrównanym poziomie.

Po ośmiu konkurencjach szkoły zajęły następujące miejsca:
I miejsce PSP Wolin,
II miejsce PSP Koniewo,
III miejsce PSP Dargobądz,
IV miejsce PSP Kołczewo,
V miejsce PSP Troszyn,
VI miejsce SS P Ładzin.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali ufundowane przez Pana Burmistrza atrakcyjne nagrody, pamiątkowe dyplomy niespodzianki przyrodnicze ufundowane przez Nadleśnictwo Międzyzdroje. Nagrodę specjalną dla jednej z drużyn przygotował Pan Krzysztof Czach.

Słodki poczęstunek dla uczniów sponsorowała Pani Dyrektor i Rada Rodziców.

Sponsorom serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego turnieju.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Turnieju.

Organizatorzy