Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
21 lip 2017

Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego

Dnia 19 lipca 2017r. odbyła się uroczystość uświetniająca Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego. Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz wręczył przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” Państwu Wandzie i Zbigniewowi Ogrodnik zamieszkałych w Wolinie.

czytaj więcej
19 lip 2017

Międzynarodowe Zawody Wędkarskie Spławikowe o Puchar Burmistrza Wolina

W dniu 16.07.2017 r. w Wolinie na Dziwnej odbyły się Międzynarodowe Zawody Wędkarskie Spławikowe o Puchar Burmistrza Wolina. Organizatorem zawodów było Koło PZW Wolin nr 24. W zawodach uczestniczyło 44 seniorów i 4 juniorów, w zawodach udział brali zaproszeni goście z Uznamskiego Klubu Wędkarskiego z Usedom z Niemiec oraz Koła Stepnica i Golczewo.

czytaj więcej
14 lip 2017

Wolińskie Koncerty Organowe

W środę 12.07.2017r., odbył się pierwszy z czterech koncertów organowych w ramach wydarzenia pn.: „Wolińskie Koncerty Organowe”. Podczas koncertu wystąpili:

czytaj więcej
14 lip 2017

90. urodziny Pana Zbigniewa Szumiato z Troszyna

W środę 13 lipca 2017 r. doniosły jubileusz 90. urodzin obchodził Pan Zbigniew Szumiato z Troszyna. Z tej okazji w dzień  jubileuszu kierownik Referatu Organizacyjno-Administracyjnego i Spraw Społecznych - Jarosław Niewinczany wraz z  Agnieszką Pawełczyk  - referentem ds. promocji odwiedzili Jubilata.

czytaj więcej
12 lip 2017

Informacja dot. zejść na plażę w Wisełce i Świętouściu

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 16/2017 Dyrektora Wolińskiego Parku Narodowego z dnia 23 maja 2017 r. w sprawie zamknięcia zejść na plażę w Wisełce i Świętouściu, informujemy iż z uwagi na całkowite zniszczenie zejścia na plażę w Świętouściu zamknięto szlak nieoznakowany nr 5 Świętouść – brzeg Bałtyku.

czytaj więcej
11 lip 2017

Święto kaszy w Recławiu

Sołectwo Recław już na stałe wpisało Święto Kaszy do kalendarza swoich imprez. W tym roku po raz siódmy gościło sołectwa z terenu całej gminy Wolin, które mogły się pochwalić umiejętnościami kulinarnymi. Na stoiskach królowała oczywiście kasza i to w najróżniejszej postaci: deserów, przystawek, dań głównych.

czytaj więcej
11 lip 2017

Wakacje Kresowe 2017

Po raz drugi w ramach akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” zorganizowane zostały w Polsce wakacje dla dzieci naszych Rodaków  z Polskiej Szkoły Specjalnej w Solecznikach oraz Polskiej Szkoły Podstawowej w Rakańcach.

czytaj więcej
11 lip 2017

Życzenia dla Jubilatki – Pani Agnieszki Świerk

W sobotę 8 lipca 2017 r. doniosły jubileusz 90. urodzin obchodziła Pani Agnieszka Świerk z Ładzina. Z tej okazji w przeddzień jubileuszu kierownik Referatu Organizacyjno-Administracyjnego i Spraw Społecznych - Jarosław Niewinczany wraz z sołtysem Ładzina Wiesławem Muszyńskim odwiedzili Jubilatkę.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia