Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
07 lip 2017

Konferencja Firmy ELTEL

Dnia 6 lipca 2017 r. w „Dworku Wolińskim” odbyła się Konferencja Firmy ELTEL. Konferencja dotyczyła realizacji zadania „Modernizacja odkupionej od ENEA Operator Sp. Z o.o. linii 220 kV Morzyczyn-Recław”.

czytaj więcej
07 lip 2017

Goście z Walimia w gminie Wolin

Koło Emerytów i Rencistów z Walimia gościło w naszej gminie od 23 do28 czerwca 2017 r. W ramach przyjaznej współpracy między naszymi gminami chętnie i często są organizowane przez koło Emerytów i Rencistów z Walimia oraz Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów koło w Wolinie, wycieczki, których celem jest nie tylko zwiedzanie, ale też wzajemna integracja i wymiana doświadczeń.

czytaj więcej
07 lip 2017

Marsz Onko-Rejs Granicami Polski dotarł do Wolina

Onko-Rejs dotarł do Wolina w dniu 29 czerwca. Był to jeden z kilku przystanków na trasie marszu „Onko-Rejs Granicami Polski - wybieram życie” objętego  honorowym patronatem Burmistrza Wolina. W piątek 30 czerwca na Marinie w Wolinie, odbyło  się spotkanie mające na celu przekazanie wiedzy na temat jak ważna jest profilaktyka antynowotworowa oraz badania profilaktyczne.  W spotkaniu uczestniczyło 16 osób, a pani Zofia Mec – Prezes Konińskiego Klubu „Amazonki”,  odpowiedziała na każde nurtujące pytanie.

czytaj więcej
06 lip 2017

Jarmark Wikinga Wolin – 2017

04-06.08.2017 Wolin – Błonie nad Cieśniną Dziwna
Rękodzieło, handel, gastronomia, wesołe miasteczko
Program (scena):

04.08.2017 (piątek) – Muzyka  Rockowa

czytaj więcej
06 lip 2017

Domysłów na wesoło. Zapraszamy na wspaniałą zabawę!

Rada Sołecka Sołectwa Domysłów oraz Ośrodek Kultury Gminy Wolin mają zaszczyt zaprosić na wspólną zabawę wraz z podsumowaniem projektu pn.: "KOCIOŁ WYOBRAŹNI" - otwarte warsztaty edukacyjne i artystyczne. Wszystko odbędzie się na placu zabaw w Domysłowie, w dniu 08.07.2017 (sobota) o godzinie 16:00. Zapewniamy wiele ciekawych atrakcji i każdy znajdzie tu coś dla siebie: zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli.

czytaj więcej
04 lip 2017

III Regaty Kajakarskie o Puchar Przechodni Prezesa UKS "Albatros" Wolin

W dniu 24 czerwca 2017 na wodach cieśniny Dziwny odbyła się trzecia edycja Regat Kajakarskich o Puchar Przechodni Prezesa UKS „Albatros” Wolin. Trasa biegła dookoła Wyspy Ostrów.  Na starcie stanęły cztery osady kajakarskie : zwycięzcy regat z 2015r. Andrzej ( ojciec) i Dominik ( syn) Wolińscy, Marcin Rzepka i Marcin Sikorski ( drugie miejsce rok temu), zdobywcy pucharu  z ubiegłego roku utworzyli dwie osady : Henryk Ziemiański i Andrzej Sykuła oraz Jakub Łukaszewicz i Tadeusz Rosenbeiger.

czytaj więcej
03 lip 2017

Nowa wystawa w wolińskim muzeum

24 czerwca 2017 r. w Muzeum Regionalnym im. Andrzeja Kaubego w Wolinie odbyło się otwarcie wystawy pt. „Johannes Bugenhagen – Wolinianin, Doktor Pomeranus, Obywatel Europy”.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia