Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
30 paź 2018

Po III Rowerowo – Pieszym Rajdzie na Orientację LATARNIK

W dniach 19 – 21 września 2018 w Wolinie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wolinie przy pięknej pogodzie po urokliwych zakątkach ziemi Wolińskiej oraz terenów wokół zalewu Szczecińskiego odbył się III Rajd Rowerowy i Pieszy na Orientację „LATARNIK". Zgodnie z założeniami zawodnicy mieli do wyboru następujące trasy rowerowe 10, 30 i 100 km i na trasach pieszych 10 lub 50 km.

Już tradycyjnie na każdej edycji co roku zwiększa się ilość uczestników, tym razem na trasy wyruszyło 54 zawodników i zawodniczek w tym co Nas bardzo cieszy 6 rodzin ze swoimi pociechami.

czytaj więcej
26 paź 2018

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW NR II/2018

Lokalna Grupa Rybacka „Zalew Szczeciński” wdrażając Lokalną Strategię Rozwoju 2014-2020 (LSR) informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie operacji wpisujących się w cele oraz przedsięwzięcia LSR wymienione w ogłoszeniu, których zakresy odpowiadają LSR oraz celom Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, zawartego w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020 (Priorytetu 4 PO RiM) w działaniu: realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność.

czytaj więcej
23 paź 2018

Zapraszamy na spektakl pt. „Mały Książę”

Zapraszamy na spektakl pt. „Mały Książę” na podstawie książki Antoine'a de Saint-Exupery'ego w wykonaniu dzieci i młodzieży z „Kotła Wyobraźni” z Domysłowa w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Karawany Kultury AUTUMIN MIX.
Spektakl odbędzie się w sobotę, 27.10.2018r o godz. 13.00 na scenie Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach. Wstęp wolny!

„Kocioł Wyobraźni”

 

czytaj więcej
23 paź 2018

„Nauczyciel na medal”

"Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!" Słowa Conklina opisują, moim zdaniem, istotę plebiscytu "Nauczyciel na Medal". Poprzez nominację pragnie się docenić i nagrodzić tych pedagogów, którzy kochają swoją pracę, wykonują ją z pasją i zapałem, a każdego dnia oddają uczniom cząstkę siebie.

czytaj więcej
22 paź 2018

11 lisopada Dzień Niepodległości

Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić na uroczyste obchody 100-letniej  rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbędą się dnia 11.11.2018r. (niedziela) w Wolinie.

Program uroczystości:

czytaj więcej
22 paź 2018

„BITWA NA LEKTURY”

18 października 2018 r. klasy trzecie gimnazjalne stoczyły zaciętą „bitwę na lektury”. Pod tą nazwą kryje się tytuł konkursu polonistycznego, dzięki któremu uczniowie przypomnieli sobie treść lektur poznanych w szkole.

czytaj więcej
18 paź 2018

INFORMACJA Burmistrza Wolina o realizacji zadań inwestycyjnych w latach 2006-2018

Szanowni Mieszkańcy, dwanaście lat temu obdarzyli mnie Państwo po raz pierwszy swoim zaufaniem i wybrali na burmistrza Wolina. Wspominając tamten czas pamiętam jak różne od dzisiejszych były potrzeby mieszkańców naszego miasta i gminy. Przed naszą Gminą stało bardzo dużo wyzwań takich jak brak w poszczególnych sołectwach miejsc spotkań i integracji mieszkańców, bardzo słabo rozwinięta infrastruktura sportowa, brak placów zabaw dla dzieci, duża potrzeba doprowadzenia do poszczególnych miejscowości sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, budowy oczyszczalni oraz duża potrzeba remontów i budowy dróg. Istotnym problemem był brak rozwiniętej infrastruktury handlowo-usługowej (sklepów dyskontowych z tanią żywnością i artykułami domowymi).

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia