Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
08 sie 2019

Warsztaty Archeologii Eksperymentalnej

Jak co roku, przed Festiwalem Słowian i Wikingów w wolińskim skansenie odbyły się Warsztaty Archeologii Eksperymentalnej. W trakcie tego wydarzenia każdy chętny mógł dowiedzieć się wiele ciekawych informacji, poszerzyć wiedzę, zdobyć nowe doświadczenia oraz przyjrzeć się niezwykłym eksperymentom w bardzo szerokim zakresie dawnych rzemiosł:

czytaj więcej
24 lip 2019

XXV Festiwal Słowian i Wikingów „Wodzowie - drużyny – wojownicy” 2-4 sierpnia 2019 r.

Jak co roku, wikingowie zbierają siły, by wreszcie zaatakować wyspę Ostrów ze wszystkich stron, z wody i lądu. By atak się powiódł, podpiszą układ ze Słowianami podwajając niemal siły. Przez trzy dni Jomsborg (Wolin) będzie należał do nich – Wikingów. Słowianom odpłacą za pomoc dzieląc się łupami i wspólnie świętując zwycięstwo. Są gościnni, na wyspę wpuszczą każdego, kto będzie chciał się bawić z nimi...

czytaj więcej
19 lip 2019

„Reaxum”

Celem głównym Projektu jest zwiększenie zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnością posiadających wykształcenie wyższe i/lub będących na ostatnim roku studiów, poprzez zaplanowanie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery oraz wprowadzenie ich na rynek pracy.

czytaj więcej
12 lip 2019

Wędkarze zarybili jeziora

Członkowie Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Wolin przy współpracy z Polskim Związkiem Wędkarskim Okręg Szczecin uczestniczyli w zarybieniu wolińskich jezior.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia