Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
29 cze 2018

IV Regaty Kajakarskie o Puchar Przechodni Pani Prezes UKS „Albatros” Wolin

W dniu 23 czerwca 2018 r. na wodach Dziwny odbyła się czwarta edycja Regat Kajakarskich o Puchar Przechodni Pani Prezes UKS „Albatros” Wolin. Trasa biegła dookoła Wyspy Ostrów.  Na starcie stanęło sześć osad kajakarskich: ubiegłoroczni zwycięzcy Andrzej (ojciec) i Dominik (syn) Wolińscy, Marcin Rzepka i Andrzej Sykuła,  Lucjan Woszczyk i Jakub Łukaszewicz, Szymon Kurzela i Jakub Kwieciński, po raz pierwszy wystartowały osady mieszane: Jola Smardzewska i Marek Matys, Agnieszka i Daniel Szymczak. 

czytaj więcej
27 cze 2018

Lokalna Grupa Działania “Partnerstwo w rozwoju’ ogłasza nabór nr 3/2018

w zakresie promowania obszaru objętego LSR, w tym produktów lub usług lokalnych w ramach poddziałania    „Wsparcie    na    wdrażanie    operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Wszelkie informacje o naborze można znaleźć na stronie  
www.partnerstwowrozwoju.pl/index.php/aktualnosci/285-ogloszenie-o-naborze-3-2018.

 

czytaj więcej
27 cze 2018

Lokalna Grupa Działania “Partnerstwo w rozwoju’ ogłasza nabór nr 2/2018

w zakresie wzmocnienia kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych. Środki kierowane do grup defaworyzowanych w ramach poddziałania    „Wsparcie    na    wdrażanie    operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wszelkie informacje o naborze można znaleźć na stronie  www.partnerstwowrozwoju.pl/index.php/aktualnosci/283-ogloszenie-o-naborze-2-2018.

czytaj więcej
27 cze 2018

Lokalna Grupa Działania “Partnerstwo w rozwoju’ ogłasza nabór nr 1/2018

w zakresie wzmocnienia kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych w ramach poddziałania  „Wsparcie    na    wdrażanie    operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Wszelkie informacje o naborze można znaleźć na stronie  www.partnerstwowrozwoju.pl/index.php/aktualnosci/281-ogloszenie-o-naborze-1-2018.

 

czytaj więcej
27 cze 2018

Wakacje w Wolinie dla najmłodszych

Tegoroczna oferta dla dzieci i młodzież z Gminy Wolin została przygotowana przez Ośrodek Kultury Gminy Wolin, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wolinie oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Wolin, zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć oraz do wzięcia w nich udziału.

czytaj więcej
25 cze 2018

Słowiańska noc w świetle dnia

Najkrótsza noc w roku, Noc Kupały, Sobótka jest to święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości. W tym roku obrzędy, na prośbę turystów odwiedzających skansen z małymi dziećmi, odbyły się w godzinach popołudniowych zamiast późnym wieczorem. Poświęcenie ognia, korowód z pochodniami, skoki przez ogień, plecenie i rzucanie wianków na wodę, gry, konkursy, degustacje potraw dawnej kuchni, warsztaty filcowania itp. Te wszystkie atrakcje czekały na zwiedzających Centrum Słowian i Wikingów w mijający weekend.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia