Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
14 mar 2018

Baśń o Królowej Wyspy Wolin - zapraszamy do udziału w konkursie

Ponad dwa lata temu powstała Baśń o Królowej Wyspy Wolin, dziś, to już nie tylko społeczny teatr, ale i słuchowisko z baśniową muzyką, które przygotowaliśmy dla Was. Odpowiedzi na nasz Quiz można zamieszczać na Facebooku: Fundacja Teatr Teatr  KRS 0000528670. Karty z odpowiedziami można również  złożyć w Bibliotece Miejskiej w Wolinie.

czytaj więcej
14 mar 2018

Bezpłatne badania profilaktyczne w Wolinie

Fundacja NEUCA dla Zdrowia rozpoczęła kolejny cykl bezpłatnych badań profilaktycznych, tym razem poświęconych osteoporozie. Mobilne centrum badań pojawi się 21 marca w Wolinie. Wykwalifikowany personel medyczny oceni poziom gęstości kości mieszkańców miasta i udzieli porad w zakresie profilaktyki. 

czytaj więcej
06 mar 2018

Życzenia z okazji 98. urodzin dla Genowefy Świetlik

We wtorek 6 marca 2018 r. Jubileusz 98. urodzin obchodziła Pani Genowefa Świetlik z Wolina. Z tej okazji w dzień Jubileuszu życzenia Jubilatce złożył osobiście burmistrz Wolina pan Eugeniusz Jasiewicz wraz  z  podinspektorem ds. promocji panią Agnieszką Pawełczyk.

czytaj więcej
06 mar 2018

Zawodnicy Wikinga Wolin z medalami Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w zapasach

W dniu 03.03.2018 r. w Świdwinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców w Zapasach. W zawodach na dwóch matach rywalizowało około 100 zawodników z 12 klubów. Bardzo dobrze spisali  się zawodnicy Wikinga Wolin. Nikodem Skrzyński w kat. 65kg i Łukasz Augustajtys kat. 110 kg zdobyli złote medale. Klaudia Skrzyńska w kat.  63 kg i Norbert Przybylski w kat. 80 kg zdobyli srebrne medale.

czytaj więcej
06 mar 2018

Informacja nt. Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Wolin na lata 2017-2023

- Uchwałą nr XXXV/436/17 Rada Miejska w Wolinie z dnia 31 maja 2017 r. przyjęła Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Wolin na lata 2017 - 2023. Program został następnie przekazany do oceny przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego celu wpisania do rejestru programów województwa. W wyniku oceny UM WZ wskazał uwagi do programu, których wprowadzenie wymagało aktualizacji programu i ponownego przyjęcia przez Radę Miejską w Wolinie (aktualizacja).

czytaj więcej
01 mar 2018

Pierwsza wizyta w Kołczewie gości z ERASMUS +

W bieżącym roku szkolnym, dzięki staraniom p. dyrektor Beaty Aniśkiewicz-Pociask i koordynatora projektu p. Katarzyny Wołkow, przystąpiliśmy do programu Unii Europejskiej Erasmus + „Młodzi przedsiębiorcy”. Zakwalifikowanie się do cieszącego się wielką popularnością projektu wśród polskich szkół nie było łatwe, ale dzięki wysiłkowi i zaangażowaniu się naszych nauczycielek osiągnęliśmy zamierzony cel. W programie biorą udział również szkoły z Irlandii, Włoch, Grecji i Hiszpanii.

czytaj więcej
01 mar 2018

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Wolina

Dnia 24.02.2018 r. w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Wolina, w którym wystartowały 4 drużyny. Grano systemem ,,każdy z każdym”. Zwyciężyła drużyna ,,Michorek”, drugie miejsce zajęła drużyna z Koniewa, trzecie ,,Seniorzy” z Wolina a czwarte Wiejkowo. Pierwsze trzy zespoły otrzymały puchary a czwarta drużyna nagrodę pocieszenia.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia