Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
22 mar 2018

Rozwój turystyki w Wolinie

Miasto Wolin swoje powstanie i rozwój zawdzięcza położeniu geograficznemu - nad cieśniną Dziwną i Zalewem Szczecińskim. Życie dawnego Wolina związane było z morzem, a ówcześni mieszkańcy zajmowali się m.in. w rybactwem, a także rzemiosłami powiązanymi z tym fachem, jak np. szkutnictwo czy wyrób lin i sieci.

czytaj więcej
16 mar 2018

Aktywnie Do Pracy!

Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów ogłasza nabór uczestników programu pt. „Centrum Integracji Społecznej. Aktywnie Do Pracy!”, realizowanego zgodnie z umową nr RPZP.07.02.00-32-K004/17-00, który swoim zakresem obejmuje następujące działania:

czytaj więcej
15 mar 2018

Dzień Kobiet i Mężczyzn w Dobropolu

Dnia 10 marca 2018 r o godz. 15:00 w świetlicy wiejskiej w Dobropolu odbył się „Dzień Kobiet i Mężczyzn”. Podany został obiad oraz słodki poczęstunek. W czasie całego spotkania panowała miła atmosfera.

czytaj więcej
15 mar 2018

Eliminacje gminne OTWP w Wolinie zakończone

W środę 14 marca 2018 r. w świetlicy OSP Wolin odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.  W eliminacjach udział wzięli uczniowie szkół i członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Wolina, Kołczewa i Troszyna. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się zdobywcy pierwszych trzech miejsc:

czytaj więcej
14 mar 2018

Woliński Jarmark Wielkanocny oraz Wiosenny Koncert dla całej rodziny

Już w niedzielę 25.03.2018 r. zapraszamy do Wolina i zachęcamy do wzięcia udziału w dwóch wiosennych wydarzeniach:
Wolińskim Jarmarku Wielkanocnym
Od godziny 11:00 zapraszamy mieszkańców Wolina i okolic na targowisko miejskie „MÓJ RYNEK” na doroczny jarmark wielkanocny.

Organizatorzy:
Gmina Wolina, Ośrodek Kultury Gminy Wolin

 

 

czytaj więcej
14 mar 2018

Aktywnie do pracy!

Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów realizuje program „Centrum Integracji Społecznej - Aktywnie do pracy!”. Prowadzony jest on w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, a współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

czytaj więcej
14 mar 2018

Baśń o Królowej Wyspy Wolin - zapraszamy do udziału w konkursie

Ponad dwa lata temu powstała Baśń o Królowej Wyspy Wolin, dziś, to już nie tylko społeczny teatr, ale i słuchowisko z baśniową muzyką, które przygotowaliśmy dla Was. Odpowiedzi na nasz Quiz można zamieszczać na Facebooku: Fundacja Teatr Teatr  KRS 0000528670. Karty z odpowiedziami można również  złożyć w Bibliotece Miejskiej w Wolinie.

czytaj więcej
14 mar 2018

Bezpłatne badania profilaktyczne w Wolinie

Fundacja NEUCA dla Zdrowia rozpoczęła kolejny cykl bezpłatnych badań profilaktycznych, tym razem poświęconych osteoporozie. Mobilne centrum badań pojawi się 21 marca w Wolinie. Wykwalifikowany personel medyczny oceni poziom gęstości kości mieszkańców miasta i udzieli porad w zakresie profilaktyki. 

czytaj więcej
06 mar 2018

Życzenia z okazji 98. urodzin dla Genowefy Świetlik

We wtorek 6 marca 2018 r. Jubileusz 98. urodzin obchodziła Pani Genowefa Świetlik z Wolina. Z tej okazji w dzień Jubileuszu życzenia Jubilatce złożył osobiście burmistrz Wolina pan Eugeniusz Jasiewicz wraz  z  podinspektorem ds. promocji panią Agnieszką Pawełczyk.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia