Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
17 sie 2017

Przyjdź na ostatni koncert organowy w wolińskiej Kolegiacie

W środę 16.08.2017r., odbył się trzeci z czterech koncertów organowych w ramach wydarzenia pn.: „Wolińskie Koncerty Organowe”. Podczas koncertu wystąpili: Andrzej Chorosiński (Polska) – organy, Michał Chorosiński (Polska) – aktor, recytacje, prowadzenie koncertów – Maja Piórska.

czytaj więcej
10 sie 2017

Warsztaty Archeologii Eksperymentalnej

Jak co roku, na tydzień przed Festiwalem Słowian i Wikingów, do Wolina zjechali się odtwórcy historii, aby poznawać tajniki wczesnośredniowiecznych rzemiosł, przekazywać swoją wiedzę, albo właśnie zdobywać nowe doświadczenia.

czytaj więcej
07 sie 2017

Pierwszy Polsko-Niemiecki Festiwal Piosenki Wolin -Troszyn 2017

Miło mi poinformować szanowne dzieci ze szkół podstawowych Gminy Wolin, iż Euroregion Pomerania zatwierdził nasz projekt festiwalu piosenki dla dzieci. Projekt ten zostanie sfinansowany w ramach Funduszu Małych Projektów INTERREG VA oraz środków z Unii Europejskiej. W festiwalu weźmie udział 125 dzieci ze szkół podstawowych z Dargobądza, Wolina, Troszyna, Ładzina, Kołczewa i Koniewa oraz ze szkoły w Usedom/Niemcy/.

czytaj więcej
03 sie 2017

Sołeckie Zawody Lekkoatletyczne

Dnia 29.07.2017 r. na Stadionie Miejskim w Wolinie odbyły się sołeckie zawody lekkoatletyczne. W zawodach wystartowało 32 zawodników i zawodniczek z Koniewa, Recławia, Skoszewa i Zastania. Rozegrano 4 konkurencje indywidualne oraz sztafetę 4x100m. Zawodnicy mogli startować tylko w jednej  konkurencji indywidualnej oraz w sztafecie. Każde Sołectwo mogło wystawić do  konkurencji indywidualnej po dwóch zawodników oraz jedną sztafetę. Suma punktów zdobytych przez wszystkich startujących dawał wynik końcowy. Wszystkie startujące Sołectwa otrzymały puchary oraz nagrodę rzeczową.

czytaj więcej
03 sie 2017

53. Etapowe Regaty Turystyczne

Dnia 26.07.2017 r. Gmina Wolin gościła uczestników 53. Etapowych Regat Turystycznych. Do wolińskiej Mariny przypłynęło 53 jednostek różnych długości. W regatach bierze udział około 200 żeglarzy z różnych rejonów Polski. Jak co roku żeglarze do Wolina przypływają z Kamienia Pomorskiego na postój i na drugi dzień wypływają do V etapu Wolin -Nowe Warpno. Uroczystego przywitania żeglarzy dokonał Pan Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz. Pan Burmistrz ufundował i  wręczył nagrody rzeczowe dla żeglarzy, którzy zajęli  I miejsce po IV etapach w pięciu kategoriach. Na  zakończenie życzył wszystkim startującym żeglarzom udanych wiatrów w dalszej części regat.

czytaj więcej
31 lip 2017

Muzeum otrzymało obraz przedwojennego Wolina

26 lipca 2017 r. odwiedzili Wolin (Muzeum Wolińskie) Pani Renate i Fritz Witteck (rodzeństwo). Państwo Witteck są przedwojennymi mieszkańcami Wolina. Pan Fritz Witteck urodził się w naszym mieście w lutym 1945 r. W trakcie rozmowy, w której uczestniczył również burmistrz Wolina Pan Eugeniusz Jasiewicz, goście niemieccy podkreślili, iż z wielką radością oraz podekscytowaniem przyjechali do miejsca swojego dzieciństwa. Wspominali, szczególnie Pani Renate Witteck - starsza siostra Pana Fritza, dom rodzinny, Wolin oraz atmosferę tamtych dni.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia