Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
04 maj 2017

Życzenia dla Strażaków

Z okazji Dnia Strażaka składamy wszystkim Ochotniczym Strażom Pożarnym z Gminy Wolin serdecznie podziękować za trud, poświęcenie i  chęć niesienia pomocy. Składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i szczęśliwych powrotów z akcji ratunkowych oraz spełnienia wszystkich planów zawodowych. Niech podejmowane działania i służba drugiemu człowiekowi będą źródłem osobistej satysfakcji i uznania społeczeństwa.

         Z wyrazami szacunku i uznania

Przewodniczący Rady Miejskiej            Burmistrz Wolina
    Mieczysław Rybakowski                Eugeniusz Jasiewicz

czytaj więcej
28 kwi 2017

Zapraszamy na Majówkę Archeologiczną

W dniach 29.04 - 3.05 w Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie odbędzie się pierwsza w tym roku impreza historyczna. W czasie Majówki Archeologicznej prowadzone będą warsztaty rzemiosł dawnych obejmujące różne aspekty życia codziennego, ale także szkutnictwo, żeglarstwo. Do obejrzenia będą również ciekawe obrzędy.

czytaj więcej
28 kwi 2017

Strażacy ze Skoszewa wyremontowali budynek OSP

27 kwietnia pan Burmistrz gościł w Skoszewie. OSP Skoszewo oficjalnie przekazało wyremontowany budynek do użytku. Wkład pracy jaki został wniesiony w to przedsięwzięcie robi ogromne wrażenie, strażacy – ochotnicy mają teraz warunki, których nie powstydzi się żaden strażak.

czytaj więcej
27 kwi 2017

Akcja Żonkile w PSP w Koniewie

Już po raz trzeci społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jej celem jest przywrócenie pamięci o powstaniu w getcie warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943 roku. W 74. rocznicę tego wydarzenia uczniowie naszej szkoły rozdawali symboliczne, żółte kwiaty.

czytaj więcej
27 kwi 2017

Informacja

Dyrektor Biblioteki informuje, że 2 maja 2017 r. Biblioteka Publiczna Gminy Wolin będzie nieczynna.

czytaj więcej
27 kwi 2017

The 1st Jómsborg Conference

W dniach 19 – 22 kwietnia 2017 r. odbyła się w Muzeum Regionalnym im. Andrzeja Kaubego w Wolinie międzynarodowa konferencja naukowa z cyklu „The 1st Jómsborg Conference”, której temat roboczy brzmiał: Definiowanie i stosowanie norm społecznych w średniowiecznej Skandynawii”. Organizatorem merytorycznym konferencji był dr hab. Jakub Morawiec z Instytutu Historii, Wydziału Nauk Społecznych, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia