Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
27 lis 2018

Misja z Karawaną Kultury

Główne cele Fundacji Benefis  - organizatora Międzynarodowego projektu "Karawana Kultury" - to popularyzacja amatorskiego ruchu artystycznego, wspieranie oraz podejmowanie działań pożytku publicznego na rzecz rozwoju kultury, sztuki, oświaty oraz ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego; rozwój turystyki, wspieranie różnorodnych inicjatyw społecznych.

czytaj więcej
24 lis 2018

Gmina Wolin ma nowego Burmistrza

23 listopada 2018 roku VIII kadencja samorządowa została oficjalnie rozpoczęta sesją Rady Miejskiej w Wolinie. Otwarcia pierwszej sesji Rady Miejskiej w Wolinie dokonał najstarszy wiekiem radny pan Ryszard Rybarczyk.

czytaj więcej
24 lis 2018

O jejku Andrzejku - czyli Andrzejki z kulturką

Dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Wolin oraz Autorzy serdecznie zapraszają na wydarzenie pn.: „O jejku Andrzejku - czyli Andrzejki z kulturką”, które odbędzie się 30.11.2018r. (piątek) o godzinie 18:00 w Galerii Piwnica, w Ośrodku Kultury Gminy Wolin (Wolin, ul. Zamkowa 23).

czytaj więcej
24 lis 2018

Projekt na wyspach

Trwają prace związane z realizacją projektu „Rekreacja z historią w tle. Centrum Słowian i Wikingów - Etap II”. Działanie to jest prowadzone przez Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 4 Naturalne otoczenie człowieka, Działanie 4.9 Rozwój zasobów endogenicznych i współfinansowane jest z Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych.

czytaj więcej
23 lis 2018

Jubileusz 90. Lat pani Julianny Herdzik

Julianna Herdzik urodziła się 25 listopada 1928 roku we wsi Krajno w powiecie kieleckim jako piąte dziecko Katarzyny Rutkowskiej z Tosnowców i Stefana Rutkowskiego. Imię otrzymała dla upamiętnienia starszego dziecka państwa Rutkowskich Juliana, który zmarł w wieku niemowlęcym.

czytaj więcej
22 lis 2018

Stowarzyszenie Sołtysów Gminy Pruszcz Gdański z wizytą w Wolinie.

15 listopada 2018 r. przedstawiciele stowarzyszenia Sołtysów z Gminy Pruszcz Gdański odwiedzili Wolin. W Wolińskim Dworku gości przywitał pan burmistrz Eugeniusz Jasiewicz oraz Prezes Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Wolińskiej pan Bogdan Czaplicki, który wraz z sołtysami zaplanował kilkugodzinny pobyt sołtysów w Wolinie. 

czytaj więcej
21 lis 2018

„Nowy Wolin” staje się faktem!

W dniu 16 listopada 2018 r. Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz podpisał u notariusza akt notarialny sprzedaży własności pięciu działek gruntowych o łącznej powierzchni ponad 20 000 m2, usytuowanych w rejonie ulic Sienkiewicza i Słowackiego na których zostanie wybudowanych ponad 660 lokali mieszkalnych.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia