Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
22 cze 2018

Domysłów na wesoło

Zapraszamy na wspaniałą zabawę z mnóstwem atrakcji!
Rada Sołecka Sołectwa Domysłów oraz Ośrodek Kultury Gminy Wolin mają zaszczyt zaprosić Państwa na festyn rodzinny wraz z podsumowaniem projektu pn.: „KOCIOŁ WYOBRAŹNI” - otwarte warsztaty edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży, który odbędzie się na placu zabaw w Domysłowie, w dniu 30.06.2018 (sobota) o godzinie 15:00.

 

czytaj więcej
21 cze 2018

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.

czytaj więcej
19 cze 2018

Państwa głos jest dla nas bardzo ważny – pomóż wypełniając anonimową ankietę

W związku z opracowaniem przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolin Diagnozy zjawiska problemu przemocy w rodzinie i oceny świadomości społecznej wobec problemu przemocy na lata 2018 – 2022 oraz Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2018-2022, zwracamy się do mieszkańców gminy Wolin o wypełnienie anonimowej ankiety. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane do opracowania powyższych programów. Zachęcamy Państwa do udziału w badaniu. Z góry dziękujemy za poświęcony czas na wypełnienie ankiety. Państwa głos jest dla nas bardzo ważny.

Ankieta

czytaj więcej
19 cze 2018

II POLSKO-NIEMIECKI FESTIWAL PIOSENKI I TAŃCA WOLIN - TROSZYN 2018

W dniach 11-13 czerwca 2018 r. odbyła się kolejna edycja Polsko-Niemieckiego Festiwalu Piosenki. W tym projekcie wzięło udział 155 uczestników ze szkół podstawowych w Wolinie, Kołczewie, Troszynie, Dargobądzu, Koniewie i Usedom (Niemcy) oraz dzieci z przedszkola w Wolinie i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim.

 

czytaj więcej
19 cze 2018

Karawana Kultury dla dzieci i dorosłych

Kończy się kolejny rok w szkołach, szkoły muzyczne i inne instytucje kultury w tym czasie podsumowują osiągnięcia, prezentują nowy repertuar wokalistów, tancerzy, zespołów muzycznych oraz prace plastyczne. Czerwcowa edycja Karawany Kultury (Artistic Summer) też jest dostosowana do terminu. Już niedługo, 23 czerwca (sobota) w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim swój dorobek artystyczny pokażą soliści i zespoły z Rosji, Białorusi, Łotwy, Kazachstanu, Grecji, Francji i Polski. Artyści – dzieci, młodzież, dorośli - wystąpią w różnych kategoriach wiekowych. Tym razem wiek najmłodszego uczestnika – 6 lat, przyjeżdża do nas z Kazachstanu.

czytaj więcej
14 cze 2018

Spotkanie w wolińskim Ratuszu

11 czerwca 2018 r. gościli w Wolinie byli mieszkańcy naszego miasta - Państwo Heino i Waltraut Teetzen. Pan Heino Teetzen urodził się w Lasce i tam mieszkał do roku 1945.

czytaj więcej
13 cze 2018

Wędkarze zarybili jeziora

W dniu 12.06.2018 r. po dostarczeniu przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie narybku węgorza wędkarze przystąpili do zarybień jezior Ostrowo, Piaski, Kołczewo, Żółwino i Koprowo.

czytaj więcej
13 cze 2018

Zachodniopomorska Olimpiada Karate Dzieci i Młodzieży

W sobotę 09 czerwca 2018 r. w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej, ul. Spokojna 1 w Wolinie odbyła się „Zachodniopomorska Olimpiada Karate Dzieci i Młodzieży” połączona z X – rocznicą powstania Klubu karate w Wolinie. Z okazji jubileuszu na ręce Prezesa Klubu, w imieniu Burmistrza Wolina, Radna Rady Miejskiej Pani Krystyna Rytlewska złożyła gratulacje i wyrazy uznania dla wszystkich zaangażowanych w działalność Klubu oraz życzyła dalszych sukcesów.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia