Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
31 mar 2017

Wybory w wolińskim przedszkolu

W  dniu 27.03.2017 r. odbyło się posiedzenie Komisji dotyczące wyboru imienia naszej placówki. Oddane przez dzieci, rodziców i pracowników przedszkola głosy zostały przeliczone przez Komisję w składzie:

czytaj więcej
31 mar 2017

W Wisełce zabrzmią tradycyjne pieśni wielkopostne

Już w najbliższą niedzielę, 2 kwietnia, w Kościele p.w. Św. Józefa Opiekuna Rodzin w Wisełce odbędzie się koncert tradycyjnych pieśni wielkopostnych pt. „Dobranoc, Głowo Święta...”. Koncert to część projektu TUTEJSI: Tradycje muzyczne Pomorza Zachodniego realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie.

czytaj więcej
31 mar 2017

Wiosna w Chynowie!

Wyczekiwana wiosna zaczęła się już na dobre, z tej okazji najmłodsi mieszkańcy Chynowa oficjalnie pożegnali zimę i oczywiście przywitali wiosnę. We wtorek 21 marca 2017 r., w godzinach popołudniowych dzieci wraz z rodzicami spotkali się nad Jeziorem Koprowo i tam spalili Marzannę.

czytaj więcej
31 mar 2017

Wiosna z MastrChefem w Szkole Podstawowej w Wolinie

We wtorek 21.03.2017 r. żegnaliśmy zimę, a powitaliśmy wiosnę. Dzieci z klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Wolinie również postanowiły świętować tego dnia. Zamiast wagarów wolały wziąć udział w szkolnym konkursie kulinarnym pt. „Wiosna z MasterChefem”. Udział wzięły wszystkie klasy IV – VI na czele z wychowawcami. Do pomocy włączyli się również Rodzice.

czytaj więcej
31 mar 2017

Kocioł Wyobraźni w Domysłowie

Po raz drugi w Domysłowie od 07.10.2016 r. do 28.07.2017 r. realizowany jest projekt „KOCIOŁ WYOBRAŹNI”, w którym uczestniczą dzieci i młodzież z Domysłowa, Kodrąbia, Ładzina, Warnowa, Wisełki i Kołczewa. W ramach projektu w różnych grupach wiekowych prowadzone są w trzech cyklach otwarte warsztaty edukacyjne i artystyczne. 

czytaj więcej
25 mar 2017

Jabłka w PSP w Wolinie

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie po raz trzeci otrzymała jabłka. Owoce zostały dostarczone w ramach bezpłatnej dystrybucji owoców i warzyw prowadzonej przez Agencję Rynku Rolnego w związku z kontynuacją zakazu ich przywozu z Unii Europejskiej do Federacji Rosyjskiej.

czytaj więcej
25 mar 2017

Zawodnicy Wolińskiego Klubu Karate na Mistrzostwach Polski Północnej w Międzyzdrojach

W sobotę 18 marca 2017 r. w hali sportowej im. Andrzeja GRUBBY przy ul. Leśnej 17 w Międzyzdrojach odbyły się „Mistrzostwa Polski Północnej Polskiej Federacji Kyokushin Karate”. W mistrzostwach udział wzięli zawodnicy z 23 ośrodków: Bydgoszcz, Bytów, Chełmno, Chełmża, Choszczno, Gdańsk, Golub-Dobrzyń, Kalisz, Kalisz Pomorski, Krzyż, Kościerzyna, Lubsza, Łobez, Międzyzdroje, Solec Kujawski, Świecie, Świnoujście, Toruń, Wąbrzeźno, Władysławów, Wolin, Zduńska Wola, Złocieniec.                   

czytaj więcej
25 mar 2017

Jubileusz 90. urodzin Pani Edelkraut Jagły

W środę, 22 marca 2017 r. doniosły Jubileusz 90. urodzin obchodziła Pani Edelkraut Jagła z Rekowa. Z tej okazji życzenia Jubilatce złożył osobiście burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz w towarzystwie sołtys Chynowa Barbary Ciołek.

czytaj więcej
24 mar 2017

Dzień wiosny w Recławiu

Dnia 21.03.2017r. o godz.16.00 w sołectwie Recław przywitano „Wiosnę”. W zabawie topienia „Marzanny”  udział wzięli dzieci z miejscowości Recław i Gogolice wraz z sołtysem. Następnie wszyscy spotkali się przy ognisku, piekąc kiełbaski i biorąc udział w grach i konkursach, częstując się ciastem i słodyczami.
 

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia