Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
04 mar 2017

Ferie z Sołectwem Recław

W tym roku Sołectwo Recław przygotowało w okresie ferii zimowych moc atrakcji dla dzieci i młodzieży. Na chetnych czekały warsztaty twórcze z użyciem masy solnej prowadzone przez panią Barbarę Palenicę, gry z nagrodami, zabawy, konkursy, zajęcia kulinarne – robienie pizzy, pieczenie ciasteczek, kreatywne ozdabianie lukrem.

czytaj więcej
02 mar 2017

Zapraszamy na Dzień Kobiet

Serdecznie zapraszamy na cykliczną imprezę: "Nie tylko w powiecie mówią o kobiecie". W programie: Koncert duetu Kontrabanda. 11.03.2017r. (sobota) godz. 17:30. Woliński Dworek (ul. Zamkowa 23A). Organizatorzy: Burmistrz Wolina, Ośrodek Kultury Gminy Wolin, Muzeum Regionalne im. A. Kaubego w Wolinie, Biblioteka Publiczna Gminy Wolin. 

czytaj więcej
02 mar 2017

Ferie Zimowe w Ośrodku Kultury Gminy Wolin

Tegoroczne ferie zimowe w Ośrodku Kultury Gminy Wolin odbyły się w dniach 13-16.02.2017r. Przygotowano dla dzieci trzy bloki warsztatowe – każdy o innej tematyce. Warsztaty plastyczne poprowadzili Daniel Strzelczyk oraz Marian Dębski. Warsztaty kuglarskie poprowadził Kamil Małecki. Warsztaty taneczne poprowadził Paweł Sawicki. Warsztaty mogły się odbyć dzięki dofinansowaniu ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wolinie. Uczestnictwo w zajęciach było bezpłatne.

czytaj więcej
02 mar 2017

Karawana Kultury Luty – Grand Prix dla Białorusi

Otwarte dla publiczności przesłuchania konkursowe zimowej edycji Karawany Kultury - Music Islands Open Festiwal&Contest odbyły się w Międzyzdrojach 25.02.2017 r. W projekcie wymiany kulturowej wzięli udział uczniowi szkół muzycznych z Kamienia Pomorskiego, Świnoujścia, Pyrzyc, Gorzowa Wielkopolskiego, MDK Świnoujście, MDK Międzyzdroje, Fundacji Teatr Teatr, OKG Wolin, soliści i zespoły z kilku miast Rosji, Białorusi. Niestety nie dojechała grupa z Gruzji, której zabrakło czasu na załatwienie formalności wizowych.

czytaj więcej
27 lut 2017

Uczniowski Klub Sportowy ,,Kormoran” na obozie sportowo-rekreacyjnym

W dniach od 11 do 18 lutego 2017 r. zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Kormoran” z Wolina wraz z opiekunami przebywali na obozie sportowo-rekreacyjnym w Międzyzdrojach. Celem obozu było przygotowanie zawodników do startów w lekkoatletycznych zawodach sportowych. Treningi odbywały się dwa razy dziennie, jeden po plaży drugi w hali sportowej. Ponadto zawodnicy codziennie spacerowali po ciekawych miejscach Międzyzdrojów. Byli także w kinie oraz na basenie. Serdecznie dziękuję wszystkim zawodnikom za duże zaangażowanie na treningach podczas obozu oraz rodzicom za przywiezienie i odebranie swoich pociech z obozu.

Prezes UKS ,,Kormoran”
Renata Łuczk-Arys

 

czytaj więcej
27 lut 2017

Ostatni dzień na zgłoszenie kandydata do wyróżnienia „Woliński Światowid 2016”

Organizatorzy gorąco zachęcają do typowania kandydatów do honorowego wyróżnienia „Woliński Światowid 2016”. Gmina Wolin liczy blisko 12 tys. mieszkańców, wśród nich jest wiele osób, organizacji i stowarzyszeń, które na co dzień przyczyniają się do szeroko rozumianego rozwoju i promocji naszej Gminy. Dlatego gorąco zachęcamy mieszkańców gminy Wolin do zgłaszania kandydatur.

czytaj więcej
21 lut 2017

Świt Skolwin - VINETA Wolin 0:2

Pewnym zwycięstwem naszej drużyny zakończył się mecz sparingowy (17.02.2017 r.) ze Świtem Skolwin. Już w trzeciej minucie wynik otworzył technicznym uderzeniem Adrian Nagórski, trzeba dodać, że cała akcja poprzedzająca gola była bardzo widowiskowa.

czytaj więcej
21 lut 2017

Karnawałowy bal w Społecznej Szkole w Ładzinie

Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Ładzinie przywitali ferie karnawałowym balem przebierańców. Humory dopisały,  zabawa była udała.  Teraz dla wszystkich długo wyczekiwany wypoczynek.

Zofia Mimier – Dyrektor SSP w Ładzinie

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia