Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
17 paź 2017

Wolin w BBC

BBC zrealizowało film o rekonstrukcji historycznej z czasów wikingów, jako sposobie na życie. Odtwórcy historii pokazują między innymi współczesne walki wikingów, jako metodę na wyładowanie targających ludźmi emocji, które w ten sposób odnajdują ujście, a nie oddziaływują  na ich życie codzienne.  Rekonstrukcja staje się też często nową możliwością i kierunkiem aktywności, odskocznią od prozy życia, pracy.

czytaj więcej
17 paź 2017

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13 października 2017 r. w Centrum Współpracy Międzynarodowej w  Wolinie odbyło się spotkanie burmistrza Wolina Eugeniusza Jasiewicza z dyrektorami szkół Gminy Wolin aby uczcić Dzień Edukacji Narodowej.

czytaj więcej
16 paź 2017

Zachodniopomorska Olimpiada Karate Dzieci i Młodzieży

W sobotę 14 października 2017 r. w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej, ul. Spokojna 1 w Wolinie odbyła się „Zachodniopomorska Olimpiada Karate Dzieci i Młodzieży”. W zawodach udział wzięli zawodnicy z 3 Federacji Karate województwa zachodniopomorskiego. W kategorii kata, kumite i grappling.

czytaj więcej
16 paź 2017

Dzień Kuchni Kresowej w Troszynie

14 października 2017 r. w Troszynie smakosze kuchni kresowej mogli zasmakować kresowych specjałów przygotowanych przez przedstawicieli sołectw Recław, Kodrąbek, Laska, Korzęcin, Dargobądz, Zastań, Dobropole, Ostromice oraz Troszyn.

czytaj więcej
13 paź 2017

Pasowanie uczniów z PSP Troszyn na okręcie ORP Kontradmirał Xawery Czernicki

Czwartek dnia 12.10.2017 r. grupa 11 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Troszynie miała zaszczyt być pasowana na ucznia na pokładzie ORP Kontradmirał Xawery Czernicki. To już nasza wieloletnia tradycja z czego jesteśmy niesłychanie dumni. Wychowanie patriotyczne w naszej szkole zaczynamy właśnie od pasowania na ucznia na okrętach Marynarki Wojennej RP.

czytaj więcej
13 paź 2017

Dożynki Prezydenckie w towarzystwie Słowian i Wikingów

Zboża ścięte, plony zebrane, wrzesień już za nami, a tym samym czas Dożynek i święta Plonów. W tym roku, po raz pierwszy Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów wzięło udział w Ogólnopolskich Dożynkach Prezydenckich w Spale. Stowarzyszenie promowało  Pomorze Zachodnie, tworząc osadę Słowian i Wikingów. Dodatkowym elementem była prezentacja rzemiosł sprzed 1000 lat oraz szereg animacji dla dzieci oraz dorosłych.
 

 

czytaj więcej
13 paź 2017

Barzkowice po słowiańsku

- Targi Rolne „Agro Pomerania” są nie tylko specjalistyczną imprezą związaną z rolnictwem. Barzkowice są również miejscem spotkania miasta i wsi, pełnym wystaw rękodzieła, malarstwa, konkursów, a także produktów tradycyjnych i regionalnych o niesamowitych walorach smakowych oraz zdrowotnych – mówi marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia