Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
24 cze 2017

Noc Kupały w Centrum Słowian i Wikingów 24-25 czerwca 2017

Najkrótsza noc w roku, Noc Kupały, Sobótka jest to święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości, obchodzone na obszarach zamieszkiwanych nie tylko przez Słowian.
Czas ten będzie niezapomniany dla  każdego kto przybędzie do skansenu. Niezwykły program, korowód z pochodniami, otwarty konkurs wianków, dawne obrzędy, warsztaty rzemiosł: lepienie z gliny, filcowanie, pisanie gęsimi piórami, dawne instrumenty muzyczne,  degustacja słowiańskich potraw, zabawy i gry historyczne. Zapraszamy.

czytaj więcej
24 cze 2017

„Sołtys Roku 2016” – Maria Ratyńska z Zastania

Z ogromną dumą i przyjemnością informujemy, że 19 czerwca 2017 r. w Senacie RP Pani Maria Ratyńska otrzymała statuetkę „Sołtys Roku 2016” przyznawaną przez Kapitułę Konkursową pod przewodnictwem  redaktor naczelnej „Gazety Sołeckiej” Joanny Iwanickiej.

czytaj więcej
24 cze 2017

Ponad 160 organizacji pozarządowych w Szczecinie na Jasnych Błoniach

Dnia 18 czerwca 2017 roku gościliśmy w Szczecinie podczas Spotkań Organizacji Pozarządowych. Jako fundacja działająca w zakresie edukacji artystycznej i teatru społecznego znaleźliśmy się w gronie ponad 160 organizacji obecnych na Jasnych Błoniach tego dnia i działających w obszarze województwa zachodniopomorskiego.

czytaj więcej
23 cze 2017

Zapraszamy na wystawę - Johannes Bugenhagen – Wolinianin, Doktor Pomeranus, Obywatel Europy

 Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy pt. „Johannes Bugenhagen – Wolinianin, Doktor Pomeranus, Obywatel Europy”, która została wykonana z okazji 532 rocznicy urodzin Bugenhagena oraz 500-lecia reformacji. Wystawa ukazuje życie i dokonania tego wielkiego Wolinianina, człowieka niezwykle zasłużonego w działalności teologicznej, pedagogicznej, społecznej oraz dyplomatycznej, który swą pracą wywarł wielki wpływ na rozwój kultury ówczesnego Pomorza, a którego sława sięgnęła daleko poza granicę ziem nadbałtyckich.

czytaj więcej
20 cze 2017

Wizyta w stolicy

W dniach 29.05-01.06.2017 r.  wszyscy uczniowie klasy VI b wraz z wychowawczynią p. Izabelą Jackowską i p. Agnieszką Jarnutowską uczestniczyli w 4 – dniowej wycieczce do Warszawy.

czytaj więcej
20 cze 2017

„DoNuta taktuje Integra”

Dnia 13 czerwca 2017 r. klasa II d wybrała się na wycieczkę do Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie,  gdzie uczestniczyła w kolejnym cudownym koncercie kameralnym z cyklu „DoNuta taktuje”.

czytaj więcej
20 cze 2017

Konkurs plastyczny podczas Dni Wolina

Zapraszamy do udziału w Konkursie plastycznym skierowanym do uczestników wydarzenia plenerowego pn.: „Dni Wolina 2017” niezależnie od posiadanego wieku. Hasło konkursu: „Pozdrowienia z Wolina” – wykonaj kartkę z pozdrowieniami z Wolina. Głównym celem konkursu jest promowanie atrakcji turystycznych miasta i gminy Wolin.
Organizator: Ośrodek Kultury Gminy Wolin
Pobierz regulamin

 

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia