Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
06 mar 2018

Zawodnicy Wikinga Wolin z medalami Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w zapasach

W dniu 03.03.2018 r. w Świdwinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców w Zapasach. W zawodach na dwóch matach rywalizowało około 100 zawodników z 12 klubów. Bardzo dobrze spisali  się zawodnicy Wikinga Wolin. Nikodem Skrzyński w kat. 65kg i Łukasz Augustajtys kat. 110 kg zdobyli złote medale. Klaudia Skrzyńska w kat.  63 kg i Norbert Przybylski w kat. 80 kg zdobyli srebrne medale.

czytaj więcej
06 mar 2018

Informacja nt. Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Wolin na lata 2017-2023

- Uchwałą nr XXXV/436/17 Rada Miejska w Wolinie z dnia 31 maja 2017 r. przyjęła Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Wolin na lata 2017 - 2023. Program został następnie przekazany do oceny przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego celu wpisania do rejestru programów województwa. W wyniku oceny UM WZ wskazał uwagi do programu, których wprowadzenie wymagało aktualizacji programu i ponownego przyjęcia przez Radę Miejską w Wolinie (aktualizacja).

czytaj więcej
01 mar 2018

Pierwsza wizyta w Kołczewie gości z ERASMUS +

W bieżącym roku szkolnym, dzięki staraniom p. dyrektor Beaty Aniśkiewicz-Pociask i koordynatora projektu p. Katarzyny Wołkow, przystąpiliśmy do programu Unii Europejskiej Erasmus + „Młodzi przedsiębiorcy”. Zakwalifikowanie się do cieszącego się wielką popularnością projektu wśród polskich szkół nie było łatwe, ale dzięki wysiłkowi i zaangażowaniu się naszych nauczycielek osiągnęliśmy zamierzony cel. W programie biorą udział również szkoły z Irlandii, Włoch, Grecji i Hiszpanii.

czytaj więcej
01 mar 2018

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Wolina

Dnia 24.02.2018 r. w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Wolina, w którym wystartowały 4 drużyny. Grano systemem ,,każdy z każdym”. Zwyciężyła drużyna ,,Michorek”, drugie miejsce zajęła drużyna z Koniewa, trzecie ,,Seniorzy” z Wolina a czwarte Wiejkowo. Pierwsze trzy zespoły otrzymały puchary a czwarta drużyna nagrodę pocieszenia.

czytaj więcej
01 mar 2018

Klub Krótkofalowców WIKING - SP1PKW

W pierwszy weekend bieżącego roku odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Klubu Krótkofalowców WIKING w Wolinie. Koledzy krótkofalowcy wybrali nowy zarząd Klubu oraz QSL-Managera, podsumowali dotychczasową działaność i przyjęli plan pracy na 2018 rok.
  W skład nowego zarządu weszli:
- Pan Wiesław Dyduch – SP1EG (prezes),
- Pan Leszek Brancewicz – SP1NL (kierownik radioklubu)
- Pan Robert Tomaszewski (członek zarządu).
- QSL-Managerem został kol. Grzegorz Kiljan – SP1QXK
Obecnie klub liczy dwunastu licencjonowanych nadawców.

 

czytaj więcej
13 lut 2018

ROLNIKU, OD 2018 ROKU WNIOSEK O PRZYZNANIE PŁATNOŚCI TYLKO PRZEZ INTERNET

W 2018 roku uległy zmianie podstawowe zasady dotyczące sposobu składania wniosku o przyznanie płatności. Jest to związane z rozporządzeniem KE z 2014 r., które nakazuje krajom członkowskim wdrożenie tzw. geoprzestrzennego formularza wniosku. Wnioski składane będą w formie elektronicznej za pośrednictwem nowej aplikacji eWniosekPlus, dostępnej od 15 marca 2018 r. na stronie: www.arimr.gov.pl

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia