Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
16 lis 2018

„Biliśmy rekord dla Niepodległej”

  W miniony piątek, 9 listopada, uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję ogłoszoną przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministerstwie Edukacji Narodowej – „Rekord dla Niepodległej”. W odświętnych strojach, częściowo wzorowanych na barwach narodowych, cała społeczność uczniowska, dyrekcja szkoły, nauczyciele i pozostali pracownicy placówki, zebrali się w sali gimnastycznej, by punktualnie o 1111 wspólnie odśpiewać cztery zwrotki hymnu narodowego.   

czytaj więcej
16 lis 2018

Dzień Niepodległości na sportowo

  Wiele emocji i pięknych przeżyć towarzyszyło nam podczas 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Nasi uczniowie mogli również na sportowo wyrazić swoją miłość do Ojczyzny biorąc udział w XXX Jubileuszowej Goleniowskiej Mili Niepodległości, 11.11.2018. . Mila z małej, lokalnej, amatorskiej, spontanicznie organizowanej imprezy przekształciła się w pełni profesjonalną imprezę biegową, w której bierze udział kilka tysięcy osób.

czytaj więcej
14 lis 2018

8 listopada 2018 r. w Przedszkolu Miejskim z Oddziałem Żłobkowym „Kraina Uśmiechu” w Wolinie obchodzono 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Z tej okazji wszystkie dzieci, rodzice oraz zaproszeni goście zebrali się na przedszkolnym holu, aby uroczyście świętować ten jak bardzo wyjątkowy dzień w historii  Polski. Dzieci do przedszkola przyszły ubrane w odświętne stroje. Podczas uroczystego apelu wszyscy zebrani dumnie
odśpiewali Hymn Polski.

czytaj więcej
14 lis 2018

Obchody 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Tegoroczne obchody 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości były bardzo wyjątkowe. Uroczystości rozpoczęły się dnia 11.11.2018 r. Mszą Świętą w Kolegiacie Św. Mikołaja, następnie był przemarsz ulicami miasta, który rozpoczynała 10 metrowa flaga w barwach narodowych, niesiona przez uczniów.

czytaj więcej
06 lis 2018

Wędkarze zarybili jeziora

W dniu 31.10.2018 r. po dostarczeniu przez 0kręg PZW Szczecin kroczka lina członkowie koła PZW Wolin uczestniczyli w zarybieniu jezior: Ostrowo (100 kg), Piaski (50 kg), Żółwino (50 kg) oraz Kołczewo (50 kg).

Waldemar Wrona

czytaj więcej
06 lis 2018

Grand Prix Karawany Kultury dla Kasi Stryczek

Jesienna edycja „Karawany Kultury” (Autumn MIX of Culture Caravan) odbyła się w sobotę 27 października 2018 r. w sali Teatralnej Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach. Placówki edukacyjne i niezależni uczestnicy zgłosili do festiwalu różne kategorie: śpiew, taniec i formy teatralne. W otwartym przeglądzie swoje umiejętności publiczności i Jurorom przedstawiły zespoły i soliści - utalentowane dzieci i młodzież z Polski, Ukrainy, Białorusi, Irlandii, Łotwy i Niemiec.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia