Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
30 lip 2018

Strażacy Gminy Wolin z dofinansowaniem Ministerstwa Sprawiedliwości

W środę 25 lipca 2018 r. w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz oraz Skarbnik Gminy Roman Kleszczyński podpisali umowę w ramach konkursu Funduszu Sprawiedliwości na doposażenie jednostek OSP gminy Wolin w sprzęt specjalistyczny. Umowę w imieniu Ministra Sprawiedliwości podpisał Dyrektor Departamentu Spraw Nieletnich i Rodzinnych Mikołaj Pawlak.  

 

czytaj więcej
30 lip 2018

KOMUNIKAT BURMISTRZA WOLINA

    Burmistrz Wolina zawiadamia, że w dniu 1 sierpnia 2018 r. (środa) o godzinie 17.00 zostaną uruchomione na 1 minutę syreny alarmowe na terenie Gminy Wolin w celu uczczenia 74 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
    Zwracam się z apelem do mieszkańców Gminy i turystów odwiedzających naszą Gminę o wyrażenie pamięci i uhonorowanie poświęcenia i walki Powstańców Warszawskich poprzez wstrzymanie ruchu i minutę ciszy o godz. 17.00 w dniu 1 sierpnia.

 

czytaj więcej
27 lip 2018

Ostatnie pożegnanie śp. Jana Frankowskiego

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim z powodu śmierci śp. Jana Frankowskiego Mieszkańca Wolina, wybitnego pedagoga i samorządowca skłądają: Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Wolinie, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wolinie Mieczysław Rybakowski oraz Radni.

Jan Frankowski pozostanie w naszej pamięci jako polonista i pedagog z powołania, wieloletni, sumienny i uczciwy działacz samorządowy, propagator języka polskiego i kultury, wspaniały wychowawca, kolega, dusza towarzystwa, erudyta.

czytaj więcej
25 lip 2018

Święto kaszy w Recławiu

Sołectwo Recław już na stałe wpisało Święto Kaszy do kalendarza swoich imprez. W tym roku (14.07.2018 r.) po raz ósmy gościło sołectwa z terenu całej gminy Wolin, które mogły się pochwalić umiejętnościami kulinarnymi. Na stoiskach królowała oczywiście kasza i to w najróżniejszej postaci: deserów, przystawek, dań głównych.

czytaj więcej
25 lip 2018

Wakacje z Karawaną Kultury

Wakacje można spędzić różnie. Morze, góry, jeziora - jak pomysłowo spędzić czas? Komuś bardziej odpowiada wylegiwanie się na plaży i kąpiel w morzu. Tym bardziej, że pogoda w tym roku dopisuje. Ktoś szuka innego pomysłu na wspaniałe wakacje z dziećmi. Pewne jest to, że dzieci będą szczęśliwe, bawiąc się w gronie rówieśników. Międzynarodowy projekt „Karawana Kultury” rozbudza pasję do odkrywania świata, wspiera uczestników w zdobywaniu wiedzy o sobie i o świecie przez przeglądy twórczości, w których brać udział mogą dzieci i dorosłe bez ograniczeń wiekowych.

czytaj więcej
23 lip 2018

Zawody Wędkarskie Spławikowe o Puchar Burmistrza Wolina

W dniu 15.07.2018 r. na cieśninie Dziwna odbyły się Zawody Wędkarskie Spławikowe o Puchar Burmistrza Wolina. W zawodach udział wzięły zaprzyjaźnione Koła: z Uznamskiego Klubu Wędkarskiego, ze Stepnicy, z Golczewa, z Kamienia Pomorskiego oraz organizator zawodów Koło PZW Wolin.

czytaj więcej
23 lip 2018

Sukces naszego zawodnika na Mistrzostwach Świata Nordic Walking World Championship Poland

W Mosinie, a dokładnie w Krajkowie, nieopodal Poznania  w dniach 30.06 – 01.07.2018 r. odbyło się niewątpliwie najgłośniejsze i najważniejsze wydarzenie tego roku – to nie jest przesada – wystarczy spojrzeć na relację w mediach społecznościowych, w których posty o mistrzostwach przykrywają wszystkie inne informacje. Polacy pokazali jak powinno się chodzić na zawodach najwyższej rangi – na podium stawali też zawodnicy z Rosji, Francji, Włoch i innych z krajów. Impreza była podzielona na dwa dni, pierwszego dnia, podczas kwalifikacji, zostały rozegrane drużynowe mistrzostwa świata na trzech dystansach 5 km, 10 km i 21 km, i tu drużyna  na 5 km w składzie Ireneusz Grodzki, Eugeniusz Gajewski i zawodnik BKS Maniak Wolin Marek Dołęgowski zajęli II Miejsce choć nie byli faworytami tego dystansu sprawili bardzo miłą niespodziankę. 

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia