Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
31 lip 2017

KOMUNIKAT BURMISTRZA WOLINA

Burmistrz Wolina zawiadamia, że w dniu 1 sierpnia 2017 r. (wtorek) o godzinie 17.00 zostaną uruchomione na 1 minutę syreny alarmowe na terenie Gminy Wolin w celu uczczenia 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Zwracam się z apelem do mieszkańców Gminy i turystów odwiedzających naszą Gminę o wyrażenie pamięci i uhonorowanie poświęcenia i walki Powstańców Warszawskich poprzez wstrzymanie ruchu i minutę ciszy o godz. 17.00 w dniu 1 sierpnia.

Eugeniusz Jasiewicz
Burmistrz Wolina

czytaj więcej
28 lip 2017

Minister Gróbarczyk w Wolinie na spotkaniu z rybakami

W dniach 20-21 lipca 2017 r. w „Dworku Wolińskim” odbyło się spotkanie Zespołu Doradczego przy Ministrze Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej rybaków z woj. zachodniopomorskiego. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy  Prezes Wolińskiego Stowarzyszenia Rybaków, pani Henryki Palusińskiej. Wśród zaproszonych gości był m.in. Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej pan Marek Gróbarczyk, Dyrektor Departamentu Rybołówstwa pan Janusz Wrona, Przewodniczący Zespołu Doradczego pan  Jerzy Wysoczański oraz licznie przybyli zaproszeni goście z całego województwa. Gościny udzielał Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz.

czytaj więcej
26 lip 2017

Spotkania w sprawie Studium uwarunkowań do planów zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich dla Zalewu Szczecińskiego i Zalewu Kamieńskiego

20 stycznia 2017 r. Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podał do publicznej wiadomości informację o przystąpieniu do sporządzenia projektów planów zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich dla Zalewu Szczecińskiego oraz dla Zalewu Kamieńskiego, wraz z prognozami oddziaływania na środowisko do tych planów.

czytaj więcej
21 lip 2017

Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego

Dnia 19 lipca 2017r. odbyła się uroczystość uświetniająca Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego. Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz wręczył przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” Państwu Wandzie i Zbigniewowi Ogrodnik zamieszkałych w Wolinie.

czytaj więcej
19 lip 2017

Międzynarodowe Zawody Wędkarskie Spławikowe o Puchar Burmistrza Wolina

W dniu 16.07.2017 r. w Wolinie na Dziwnej odbyły się Międzynarodowe Zawody Wędkarskie Spławikowe o Puchar Burmistrza Wolina. Organizatorem zawodów było Koło PZW Wolin nr 24. W zawodach uczestniczyło 44 seniorów i 4 juniorów, w zawodach udział brali zaproszeni goście z Uznamskiego Klubu Wędkarskiego z Usedom z Niemiec oraz Koła Stepnica i Golczewo.

czytaj więcej
14 lip 2017

Wolińskie Koncerty Organowe

W środę 12.07.2017r., odbył się pierwszy z czterech koncertów organowych w ramach wydarzenia pn.: „Wolińskie Koncerty Organowe”. Podczas koncertu wystąpili:

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia