Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
16 mar 2017

Przedszkole Miejskie w Wolinie nadaje nazwę

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Wolina za złożone propozycje imienia/ nazwy Przedszkola. Informujemy, że w dniu 9 marca odbyło się posiedzenie Komisji, na którym wybrane zostały trzy  najczęściej powtarzające się propozycje nazwy:

czytaj więcej
13 mar 2017

Zawodnicy UKS „Sprinter” Wolin na najwyższych stopniach podium podczas Mistrzostw Województwa w Biegach Przełajowych w Policach

Dnia 11 marca 2017 r. w Policach odbyły się Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych w kategorii dzieci, dzieci starszych, młodzików i juniorów młodszych. W imprezie wystartowało 531 uczestników. Zawodnicy UKS „Sprinter” Wolin rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych na dystansie 1000 m zdobywając trzy złote medale i dwa brązowe.

czytaj więcej
09 mar 2017

Zaproszenie na warsztaty rewitalizacyjne z mieszkańcami

Trwają prace nad Lokalnym Programem Rewitalizacji Gminy Wolina na lata 2017-2023. W dniach 13 i 14 marca zaplanowano realizację warsztatów rewitalizacyjnych. Celem warsztatów będzie określenie kierunków pracy nad programem rewitalizacji i dyskusja nad projektami rewitalizacyjnymi. Projekty te powinny posłużyć do wyprowadzenia ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych. Uczestnikami warsztatów będą mieszkańcy obszaru planowanego do wyznaczenia jako obszar zdegradowany i obszar rewitalizacji. Planujemy skupić się na warstwie społecznej i dyskutować o potrzebach mieszkańców. Poniżej informacja o miejscu i terminie warsztatów:

czytaj więcej
07 mar 2017

Wolin w National Geographic

Wolin zawitał w National Geographic. A dokładnie w marcowym wydaniu tego magazynu. Artykuł na temat wikingów ukazał się w większości narodowych wydań, w tym takich jak: amerykańskie, niemieckie, francuskie, włoskie, angielskie, hiszpańskie, a nawet z Tajwanu. 

czytaj więcej
04 mar 2017

Wolińskie Światowidy 2016

Burmistrz Wolina i Przewodniczący Rady Miejskiej w Wolinie serdecznie zapraszają Mieszkańców Gminy Wolin na podsumowanie wydarzeń Gminy Wolin 2016 r. połączone z uroczystym wręczeniem wyróżnień „Woliński Światowid 2016”, które odbędzie się 10 marca 2017 r. o godz. 17:00 w „Dworku Wolińskim”.

Program uroczystości:

 

czytaj więcej
04 mar 2017

Karnawał w Chynowie

Dnia 25 lutego 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Chynowie odbył się bal karnawałowy. Na dzieci czekał pyszny poczęstunek, liczne gry i konkursy oraz malowanie twarzy.

czytaj więcej
04 mar 2017

Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej Gminy Wolin

Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci. Tradycyjnie i w tym roku, nasza placówka zorganizowała wiele ciekawych zajęć, które rozpoczęły się 13 lutego. Przez dziesięć  kolejnych dni uczestnicy poznawali tajniki różnych dziedzin sztuki. Motywem przewodnim tegorocznych ferii było hasło „Coś z niczego – MiszMasz”. Podczas spotkań odbyło się wiele różnorodnych zajęć: plastycznych, ruchowych, wychowawczo-profilaktycznych, informatycznych.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia