Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
10 sty 2017

Kolejne przedstawienie społecznego teatru

Dzięki współpracy z Fundacją Partnerstwo ponownie otrzymaliśmy zaproszenie na spotkanie w TeatrzeNieAktorów w Szczecinie, gdzie 22 stycznia 2017 roku o godz. 17.00, w niedzielę, będziemy promowali Wyspę Wolin przedstawieniem pn. „Zaproś Wędrowca” w wykonaniu aktorów teatru społecznego.

czytaj więcej
10 sty 2017

Piąty Woliński Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2017 r. już po raz dziewiąty przeszedł przez Polskę Orszak Trzech Króli w ponad 500 miastach i miejscowościach naszego kraju, a także w kilkudziesięciu miejscach na świecie. W tym roku mimo mrozu, przenikliwego wiatru i wszelkich przeciwności, wzięło w nim udział 1 mln uczestników!

czytaj więcej
07 sty 2017

Adopcja w PSP w Wolinie

Na świecie jest mnóstwo dzieci, które głodują i nie mają możliwości nauki. Społeczność Szkoły Podstawowej w Wolinie postanowiła pomóc chociaż jednemu dziecku.

czytaj więcej
07 sty 2017

90. urodziny Pana Wacława Krzywańskiego z Recławia

19 grudnia 2016 r. doniosły Jubileusz 90. urodzin obchodził Pan Wacław Krzywański z Recławia.  Z tej okazji życzenia dostojnemu Jubilatowi złożył osobiście Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz w towarzystwie, sołtysa Recławia Waldemara Judkiewicza, kierownika Referatu Organizacyjno-Administracyjnego i Spraw Społecznych Jarosława Niewinczanego. Poniżej przedstawiamy życiorys Jubilata spisany przez najbliższą rodzinę. Drogiemu Jubilatowi życzymy co najmniej 150 lat!

czytaj więcej
05 sty 2017

KONCERT KOLĘD w wykonaniu uczniów PSP w Dargobądzu

Prawie wszyscy o tym wiedzą, że polskie kolędy są najpiękniejsze pod względem treści i melodii. Nadto w porównaniu z innymi narodami tych kolęd mamy najwięcej.  Stanowią cenny skarb w naszym dziedzictwie kulturowym. W okresie Bożego Narodzenia, a szczególnie w wieczór wigilijny, radują serca Polaków, pogłębiają więź rodzinną i narodową. Gdy wielu naszych przodków z powodów politycznych lub biedy musiało opuścić rodzinny kraj, zabierali ze sobą pieśń kolędową. Podnosiła ich ona na duchu, żywiła nadzieję. Tak było na rozległych równinach Sybiru i w każdym zakątku świata.

czytaj więcej
01 sty 2017

Opłatek u Seniorów

Zarząd Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wolinie zorganizował spotkanie świąteczne „Opłatek”, które odbyło się 17.12.2016 r. w sali Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie.

czytaj więcej
31 gru 2016

Wolińscy strażacy mają nowy sprzęt

W sobotę 10 grudnia 2016 r. w siedzibie OSP w Wolinie odbyło się spotkanie poświęcone analizie wyposażenia jednostek OSP w specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Prezentacja dotyczyła sprzętu pozyskanego w roku 2016 z udziałem środków finansowych z poza budżetu gminy.

czytaj więcej
29 gru 2016

Doniosły Jubileusz 100. urodzin pani Felicji Sielach

We wtorek - 27 grudnia 2016 r. doniosły Jubileusz 100. urodzin obchodziła mieszkanka Gminy Wolin Pani Felicja Sielach z Wisełki. Z tej okazji w Zakładzie Pielęgnacyjne -Opiekuńczym NZOZ „Zdrowie" w Międzywodziu, gdzie przebywa Jubilatka, personel zakładu przygotował wzruszającą uroczystość. Rozpoczęła ją msza święta odprawiona przez księdza Józefa Stanisława Barona z Towarzystwa Boskiego Zbawiciela Salwatorianie z udziałem pensjonariuszy i pracowników zakładu oraz gości: Burmistrza Wolina, przedstawicielki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, zaprzyjaźnionej z nią Pani Magdy Brzezińskiej z Wisełki i bratanka Tadeusza Wieczorka z Sulejówka.

czytaj więcej
29 gru 2016

Życzenia dla Jubilatki Pani Antoniny Andziulewicz z Zagórza

W czwartek 22 grudnia Jubileusz 90. urodzin obchodziła Pani Antonina Andziulewicz z Zagórza. Z tej okazji we wtorek 27 grudnia życzenia Jubilatce złożył osobiście Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz wraz z sekretarzem Gminy – Romanem Pawłowskim oraz sołtysem Zagórza – Bronisławem Grocholskim.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia