Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
02 paź 2017

Podsumujemy rok z Karawaną Kultury

Zbliża się XIV edycja Międzynarodowego Projektu „Karawana Kultury”. Kilkanaście lat koncertów, imprez integracyjnych, udanych prezentacji dorobku artystycznego zespołów z różnych państw już za nami.

czytaj więcej
18 wrz 2017

Piosenki bez granic czyli „Pierwszy Polsko-Niemiecki Festiwal Piosenki Wolin-Troszyn 2017”

W dniach 11-13.09.2017 r. na błoniach w Wolinie odbył się „Pierwszy Polsko Niemiecki Festiwal Piosenki Wolin-Troszyn 2017”. W projekcie wzięło udział 125 dzieci ze szkół podstawowych z Ładzina, Wolina, Troszyna, Koniewa, Kołczewa, Dargobądza oraz dzieci z szkoły podstawowej w Usedom (Niemcy). Projekt został sfinansowany z Funduszu Małych Projektów INTERREG VA oraz ze środków Unii Europejskiej.

czytaj więcej
18 wrz 2017

Relacja z XIX REGAT MIĘDZYMIELIŹNIANYCH WOLIN 26.08.2017

To już 19. Regaty Międzymieliźniane jakie odbyły się na wolińskiej przystani żeglarskiej w dniach 26-27.08.2017 r. z udziałem 94 uczestników na 42 jednostkach żaglowych zarówno klas mieczowych jak i jachtów balastowych o większym zanurzeniu. Po oficjalnym otwarciu regat przez Pana Burmistrza Eugeniusz Jasiewicz i V-ce Starosty Marka Matysa żeglarze z całego województwa  przystąpili do rywalizacji na cieśninie Dziwna i Zalewie Szczecińskim.

czytaj więcej
12 wrz 2017

Uroczyste podpisanie listu intencyjnego w ramach projektu Last Mile odbyło się w Wolinie.

11 września 2017 r. w Dworku Wolińskim  w obecności Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza  podpisano list intencyjny, który jest pierwszym krokiem w działaniach na rzecz współpracy czterech gmin: Kamienia Pomorskiego, Dziwnowa, Międzyzdrojów i Wolina w projekcie „Last Mile – Zrównoważona mobilność na obszarze ostatniej mili w regionach turystycznych”

czytaj więcej
08 wrz 2017

78. rocznica wybuchu II wojny światowej

Tegoroczne obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej rozpoczęto przemarszem kombatantów i sybiraków, pocztu sztandarowego Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wolinie, pocztu sztandarowego 8. Dywizjonu Przeciwlotniczego RP z Dziwnowa, pocztu sztandarowego  Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych  Oddział w Kamieniu Pomorskim, pocztu sztandarowego Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie pod mogiłę poległych żołnierzy na Cmentarzu Komunalnym w Wolinie. W uroczystości udział wzięli również Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz, Zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Świnoujściu mjr Maciej Król, przedstawiciel dowództwa 8. Dywizjonu Przeciwlotniczego z Dziwnowa kmdr por. Wojciech Buca, sołtysi, dyrektorzy i kierownicy jednostek podległych Gminy Wolin, przedstawiciele stowarzyszeń i związków, bardzo liczna grupa dzieci i młodzieży naszych szkół pod troskliwą opieką dyrektorów, nauczycieli i opiekunów oraz wolińscy harcerze.

czytaj więcej
06 wrz 2017

Pobyt delegacji Wolina w Kalkar

W dniach 1 – 3 września br., na zaproszenie p. burmistrz Britty Schulz przebywała w Kalkar (Niemcy), mieście partnerskim Wolina, delegacja naszego miasta w osobach: p. Eugeniusz Jasiewicz – burmistrz Wolina, p. Mieczysław Rybakowski – przewodniczący Rady Miejskiej Wolina, p. Stanisław Łaszcz – radny Rady Miejskiej w Wolinie oraz p. Ryszard Banaszkiewicz – dyrektor Muzeum Regionalnego.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia