Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
18 lip 2016

Letnie Warsztaty Artystyczne 2016

Dobiegły końca letnie warsztaty artystyczne w Ośrodku Kultury Gminy Wolin. W dniach 11-15.07.2016 r. Ośrodek Kultury Gminy Wolin, zamienił się w artystyczną wyspę dzieci i młodzieży. Dwie grupy uczestników, pod okiem czterech instruktorów zgłębiały tajniki sztuki.

czytaj więcej
18 lip 2016

Domysłów na wesoło

Niezwykle rozpoczął się miesiąc lipiec w gminie Wolin. W niedzielę 03.07.2016r. miejscowość Domysłów została zaczarowana przez szczudlarzy, kuglarzy oraz wytrwanych aktorów. Tego dnia miało miejsce uroczyste podsumowanie dziesięciomiesięcznego projektu pn.: „KOCIOŁ WYOBRAŹNI – otwarte warsztaty edukacyjne i artystyczne dla mieszkańców miejscowości Domysłów, Rabiąż, Żółwino, Warnowo i Kołczewo”.

czytaj więcej
14 lip 2016

Ostromice dla pogorzelców z Kodrąbia

W piątek (8.07.2016 r.) odbyła się w Ostromicach  akcja charytatywna dla pogorzelców z Kodrąbia. Podczas WIOCHMEN PARTY 2016, cyklicznej imprezy organizowanej w Sołectwie zbierano pieniądze dla poszkodowanych.

czytaj więcej
11 lip 2016

Nauczyciel kontraktowy w PSP Wolin

Dnia 28.06.16 r w PSP w Wolinie odbył się egzamin na nauczyciela kontraktowego- Katarzyny Lis. W komisji brały udział: pani Dyrektor Urszula Wołowicz oraz nauczycielki pani Joanna Wielechowska i pani Joanna Kleszcz.

czytaj więcej
11 lip 2016

Miód „Woliński Leśny”

Trójniak Woliński Leśny jest pierwszym produktem z Wolina wpisanym na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ten miód pitny jest wytwarzany historycznymi metodami i nawiązuje do wczesnośredniowiecznych napitków znanych w naszym regionie.

czytaj więcej
11 lip 2016

Uczniowie klasy III b PSP Wolin z wizytą u Pana Burmistrza…

Dnia 21 czerwca 2016 r. uczniowie klasy IIIb  Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie złożyli wizytę Panu Burmistrzowi Wolina w urzędzie miejskim. Celem spotkania było podziękowanie za otrzymane dofinansowanie na wyjazd uczniów do Krakowa i Trójmiasta. Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu uczniowie mogli poznać historię siedziby polskich królów, a także zwiedzić jedno z najpiękniejszych miast w Polsce- Gdańsk oraz Gdynię, Sopot i Malbork.  

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia