Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
29 paź 2016

Plener malarsko-poetycki „Wolińska Jesień 2016”

Plener malarsko-poetycki „Wolińska Jesień 2016” odbył się już po raz  czternasty. Tym razem to niezwykłe  kulturalne wydarzenie, celem którego jest promowanie literatury oraz rozwijanie zdolności plastycznych odbyło się w niezwykłej scenerii ośrodka Europejskiego Funduszu  Rozwoju Wsi Polskiej w Grodnie. Głównej organizatorce oraz pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia – pani Danucie Augustyniak – udało się zaangażować do współpracy panią Ewę Grzybowską, zastępcę dyrektora EFRWP. Dzięki takiej kooperacji uczniowie wydelegowani ze szkół gminy Wolin: PSP w Dargobądzu, Koniewie, Kołczewie, Troszynie, SSP Ładzinie  oraz Wolinie mogli przystąpić do pracy w samym sercu WPN.

czytaj więcej
29 paź 2016

Taneczny Klub Sportowy „Jantar” w Wolinie gospodarzem jubileuszowego XX Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego - „Wolin -Wyspa Tańca o Puchar Burmistrza Wolina”

W sobotę 8 października 2016 r.  w Wolinie odbył się Ogólnopolski XX jubileuszowy Turniej Tańca Towarzyskiego „Wolin-Wyspa Tańca o Puchar Burmistrza Wolina”. Turniej zorganizowany został przez Taneczny Klub Sportowy „Jantar” w Wolinie oraz Szkołę Tańca ,,Jantar” Pani  Anny Zjawińskiej.

czytaj więcej
29 paź 2016

Leśna Akademia Sportu

17 października 2016 r. nasza szkoła gościła Gwiazdy Sportu: Pawła Januszewskiego – mistrza  Europy w biegu na 400 m przez płotki, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Sydney w 2000 r. oraz Sebastiana Chmarę – wieloboistę, mistrza świata z 1999 r. oraz mistrza Europy z 1998 r., uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996r.

czytaj więcej
29 paź 2016

Narodowe Czytanie – szkolne czytanie

W dniach od 19 do 23 września 2016r.  nauczyciele i uczniowie naszej szkoły włączyli się, kolejny już raz, do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku  do  głośnego czytania prezydent Andrzej Duda wybrał powieść „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

czytaj więcej
24 paź 2016

Lekkoatleci Publicznego Gimnazjum w Wolinie Mistrzyniami Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W dniu 20 października 2016 r. w Tychowie odbyły się finały wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Rywalizacja ta zaliczana jest do najtrudniejszych rozgrywek szkolnych, a mimo to co roku przyciąga liczną grupę zawodników. W zawodach wystartowały wszystkie powiaty z naszego województwa, łącznie ok. 1200 uczestników.

czytaj więcej
24 paź 2016

Edukacja morska po wolińsku

Program Edukacji Morskiej realizowany od 1999 przez Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii Oddział w Wolinie, w ramach działań profilaktycznych jest swoistą szkoła życia, a także dobrą formą wstępnej praktyki zawodowej dla „absolwentów” programu, przyszłych studentów Akademii Morskiej i ludzi morza.

czytaj więcej
24 paź 2016

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień 14 października, święto oświaty polskiej, jest dniem  przypominającym o bardzo ważnej grupie osób- nauczycielach i pracownikach szkoły. W dzisiejszych czasach rola dobrego nauczyciela jest bezcenna dlatego burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz spotkał się z dyrektorami szkół Gminy Wolin i pracownikami administracyjnymi aby uczcić Dzień Edukacji Narodowej oraz przekazać najserdeczniejsze życzenia wszystkim z okazji ich święta wraz z nagrodami dla najlepszych.

czytaj więcej
20 paź 2016

Zbadaj się w mammobusie!

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia