Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
07 sty 2017

Adopcja w PSP w Wolinie

Na świecie jest mnóstwo dzieci, które głodują i nie mają możliwości nauki. Społeczność Szkoły Podstawowej w Wolinie postanowiła pomóc chociaż jednemu dziecku.

czytaj więcej
07 sty 2017

90. urodziny Pana Wacława Krzywańskiego z Recławia

19 grudnia 2016 r. doniosły Jubileusz 90. urodzin obchodził Pan Wacław Krzywański z Recławia.  Z tej okazji życzenia dostojnemu Jubilatowi złożył osobiście Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz w towarzystwie, sołtysa Recławia Waldemara Judkiewicza, kierownika Referatu Organizacyjno-Administracyjnego i Spraw Społecznych Jarosława Niewinczanego. Poniżej przedstawiamy życiorys Jubilata spisany przez najbliższą rodzinę. Drogiemu Jubilatowi życzymy co najmniej 150 lat!

czytaj więcej
05 sty 2017

KONCERT KOLĘD w wykonaniu uczniów PSP w Dargobądzu

Prawie wszyscy o tym wiedzą, że polskie kolędy są najpiękniejsze pod względem treści i melodii. Nadto w porównaniu z innymi narodami tych kolęd mamy najwięcej.  Stanowią cenny skarb w naszym dziedzictwie kulturowym. W okresie Bożego Narodzenia, a szczególnie w wieczór wigilijny, radują serca Polaków, pogłębiają więź rodzinną i narodową. Gdy wielu naszych przodków z powodów politycznych lub biedy musiało opuścić rodzinny kraj, zabierali ze sobą pieśń kolędową. Podnosiła ich ona na duchu, żywiła nadzieję. Tak było na rozległych równinach Sybiru i w każdym zakątku świata.

czytaj więcej
01 sty 2017

Opłatek u Seniorów

Zarząd Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wolinie zorganizował spotkanie świąteczne „Opłatek”, które odbyło się 17.12.2016 r. w sali Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie.

czytaj więcej
31 gru 2016

Wolińscy strażacy mają nowy sprzęt

W sobotę 10 grudnia 2016 r. w siedzibie OSP w Wolinie odbyło się spotkanie poświęcone analizie wyposażenia jednostek OSP w specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Prezentacja dotyczyła sprzętu pozyskanego w roku 2016 z udziałem środków finansowych z poza budżetu gminy.

czytaj więcej
29 gru 2016

Doniosły Jubileusz 100. urodzin pani Felicji Sielach

We wtorek - 27 grudnia 2016 r. doniosły Jubileusz 100. urodzin obchodziła mieszkanka Gminy Wolin Pani Felicja Sielach z Wisełki. Z tej okazji w Zakładzie Pielęgnacyjne -Opiekuńczym NZOZ „Zdrowie" w Międzywodziu, gdzie przebywa Jubilatka, personel zakładu przygotował wzruszającą uroczystość. Rozpoczęła ją msza święta odprawiona przez księdza Józefa Stanisława Barona z Towarzystwa Boskiego Zbawiciela Salwatorianie z udziałem pensjonariuszy i pracowników zakładu oraz gości: Burmistrza Wolina, przedstawicielki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, zaprzyjaźnionej z nią Pani Magdy Brzezińskiej z Wisełki i bratanka Tadeusza Wieczorka z Sulejówka.

czytaj więcej
29 gru 2016

Życzenia dla Jubilatki Pani Antoniny Andziulewicz z Zagórza

W czwartek 22 grudnia Jubileusz 90. urodzin obchodziła Pani Antonina Andziulewicz z Zagórza. Z tej okazji we wtorek 27 grudnia życzenia Jubilatce złożył osobiście Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz wraz z sekretarzem Gminy – Romanem Pawłowskim oraz sołtysem Zagórza – Bronisławem Grocholskim.

czytaj więcej
29 gru 2016

Złota rocznica ślubu

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Wolinie w dniu 13.12.2016r. Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz wręczył Państwu Stanisławie i Czesławowi Dziemidowicz zamieszkałym w Gogolicach przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

czytaj więcej
29 gru 2016

Powstaną nowe trasy rowerowe

Dnia 21 grudnia 2016 r., gmina Wolin reprezentowana przez Burmistrza Wolina Eugeniusza Jasiewicza, wraz z gminami Stepnica i Szczecin, podpisała porozumienie w sprawie realizacji tras rowerowych na wałach przeciwpowodziowych (na terenie gminy Wolin: wał w Skoszewie i Skoszewo – Czarnocin).

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia