Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
15 lis 2016

Impreza Halloween w Chynowie

Dnia 31.10.2016 w Chynowie odbyła się impreza z okazji Halloween. W upiornych strojach dzieci wraz z rodzicami przeszły przez wioskę wykrzykując „My jesteśmy straszne stwory bardzo straszne z nas potwory. Jeśli nie chcesz nas się bać musisz nam cukierka dać.” Z zebranymi słodyczami dzieci wróciły na sale, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek.

czytaj więcej
10 lis 2016

Jubileusz Złotych Godów

Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz w dniu 14.10.2016 r. uroczyście wręczył Państwu Zuzannie i Włodzimierzowi Karasińskim przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” życząc kolejnych lat życia w zdrowiu, wzajemnej miłości i poszanowania.

czytaj więcej
10 lis 2016

Pół wieku na ślubnym kobiercu

Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz w dniu 07.10.2016r. uroczyście wręczył przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” Państwu: Zofii i Janowi Sowa oraz Annie i Antoniemu Zawada.

czytaj więcej
29 paź 2016

Finał Wojewódzki Sztafetowe Biegi Przełajowe

20 października 2016r. najlepsze szkoły w biegach przełajowych z terenu województwa zachodniopomorskiego rywalizowały o medale i puchary. Do zawodów na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowały się szkoły, które zajęły pierwsze miejsca w swoich powiatach.

czytaj więcej
29 paź 2016

Pasowanie na ucznia

26 października w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolinie odbyła się uroczystość   PASOWANIA NA UCZNIA. Na ten dzień, kiedy uczniowie klas pierwszych staną się pełnoprawnymi uczniami czekano niecierpliwie. Poprzedzały go liczne przygotowania- uczniowie musieli najpierw poznać swoją szkołę, kolegów, swoje prawa , ale też i obowiązki.

czytaj więcej
29 paź 2016

Plener malarsko-poetycki „Wolińska Jesień 2016”

Plener malarsko-poetycki „Wolińska Jesień 2016” odbył się już po raz  czternasty. Tym razem to niezwykłe  kulturalne wydarzenie, celem którego jest promowanie literatury oraz rozwijanie zdolności plastycznych odbyło się w niezwykłej scenerii ośrodka Europejskiego Funduszu  Rozwoju Wsi Polskiej w Grodnie. Głównej organizatorce oraz pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia – pani Danucie Augustyniak – udało się zaangażować do współpracy panią Ewę Grzybowską, zastępcę dyrektora EFRWP. Dzięki takiej kooperacji uczniowie wydelegowani ze szkół gminy Wolin: PSP w Dargobądzu, Koniewie, Kołczewie, Troszynie, SSP Ładzinie  oraz Wolinie mogli przystąpić do pracy w samym sercu WPN.

czytaj więcej
29 paź 2016

Taneczny Klub Sportowy „Jantar” w Wolinie gospodarzem jubileuszowego XX Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego - „Wolin -Wyspa Tańca o Puchar Burmistrza Wolina”

W sobotę 8 października 2016 r.  w Wolinie odbył się Ogólnopolski XX jubileuszowy Turniej Tańca Towarzyskiego „Wolin-Wyspa Tańca o Puchar Burmistrza Wolina”. Turniej zorganizowany został przez Taneczny Klub Sportowy „Jantar” w Wolinie oraz Szkołę Tańca ,,Jantar” Pani  Anny Zjawińskiej.

czytaj więcej
29 paź 2016

Leśna Akademia Sportu

17 października 2016 r. nasza szkoła gościła Gwiazdy Sportu: Pawła Januszewskiego – mistrza  Europy w biegu na 400 m przez płotki, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Sydney w 2000 r. oraz Sebastiana Chmarę – wieloboistę, mistrza świata z 1999 r. oraz mistrza Europy z 1998 r., uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996r.

czytaj więcej
29 paź 2016

Narodowe Czytanie – szkolne czytanie

W dniach od 19 do 23 września 2016r.  nauczyciele i uczniowie naszej szkoły włączyli się, kolejny już raz, do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku  do  głośnego czytania prezydent Andrzej Duda wybrał powieść „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia