Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
08 wrz 2016

77. rocznica wybuchu II wojny światowej

Tegoroczne obchody 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej rozpoczęto przemarszem kombatantów i sybiraków, pocztu sztandarowego Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, pocztu sztandarowego PSP w Wolinie pod mogiłę poległych żołnierzy na Cmentarzu Komunalnym w Wolinie. W uroczystości udział wzięli również wicestarosta Powiatu Kamieńskiego Marek Matys, burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz, jego zastępca Ryszard Mróz, sołtysi, dyrektorzy i kierownicy jednostek podległych Gminy Wolin, przedstawiciele stowarzyszeń i związków, bardzo liczna grupa dzieci i młodzieży naszych szkół pod troskliwą opieką dyrektorów, nauczycieli i opiekunów oraz wolińscy harcerze.

czytaj więcej
07 wrz 2016

Wygraliśmy SALĘ PRZYRODY! Sukces uczniów z PSP w Koniewie

Po raz szósty szkoły podstawowe z terenu działania TAURON Ekoenergia miały możliwość powalczyć o nagrodę pieniężną na utworzenie Sali Przyrody.  Uczniowie PSP w Koniewie po raz drugi wzięli udział w konkursie organizowanym przez tę spółkę. W tegorocznej edycji należało przygotować plakat z hasłem promującym TAURON. W zmaganiach o laur zwycięzcy wzięło udział 35 szkół.

czytaj więcej
07 wrz 2016

Partnerska gmina Usedom rozpoczęła realizację Usedomskiego Centrum Morskiego

23 sierpnia 2016 r. uroczyście rozpoczęto realizację Usedomskiego Centrum Morskiego w zaprzyjaźnionym z Wolinem mieście Usedom w Niemczech. Po dziesięcioletnim okresie planowania, inwestycja o koszcie około 15 milionów Euro, będzie realizowana przez okres 3 lat. W tym czasie zostanie wybudowany basen portowy, wraz z pełną infrastrukturą drogową, do którego będą mogły zawijać statki turystyczne średniej wielkości.

czytaj więcej
06 wrz 2016

XVIII Regaty Międzymieliźniane o Puchar Burmistrza Wolina

Tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia 27-28.08.2016 r. uczestnicy w różnych grupach wiekowych spotkali się na XVIII Regatach Międzymieliźnianych o Puchar Burmistrza Wolina, aby rywalizować ze sobą w klasach: OPEN jachtów balastowych, w klasie omega, w klasach łodzi mieczowych Optymist, ISA 407 i deska.

czytaj więcej
06 wrz 2016

Głosujemy na Słowian i Wikingów z Wolina

Zachęcamy wszystkich do oddawania głosów w Konkursie na Najciekawszy Skansen w Polsce. Do tego ogólnopolskiego konkursu nominowany został także woliński skansen
Centrum Słowian i Wikingów. Każdego dnia, do 11 września, każdy może oddać 1 głos.
Pomóżcie wszyscy oddając głosy na nasz lokalny skansen. Każdy głos się liczy w
rywalizacji z największymi skansenami w Polsce.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia