Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
11 lip 2016

Nauczyciel kontraktowy w PSP Wolin

Dnia 28.06.16 r w PSP w Wolinie odbył się egzamin na nauczyciela kontraktowego- Katarzyny Lis. W komisji brały udział: pani Dyrektor Urszula Wołowicz oraz nauczycielki pani Joanna Wielechowska i pani Joanna Kleszcz.

czytaj więcej
11 lip 2016

Miód „Woliński Leśny”

Trójniak Woliński Leśny jest pierwszym produktem z Wolina wpisanym na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ten miód pitny jest wytwarzany historycznymi metodami i nawiązuje do wczesnośredniowiecznych napitków znanych w naszym regionie.

czytaj więcej
11 lip 2016

Uczniowie klasy III b PSP Wolin z wizytą u Pana Burmistrza…

Dnia 21 czerwca 2016 r. uczniowie klasy IIIb  Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie złożyli wizytę Panu Burmistrzowi Wolina w urzędzie miejskim. Celem spotkania było podziękowanie za otrzymane dofinansowanie na wyjazd uczniów do Krakowa i Trójmiasta. Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu uczniowie mogli poznać historię siedziby polskich królów, a także zwiedzić jedno z najpiękniejszych miast w Polsce- Gdańsk oraz Gdynię, Sopot i Malbork.  

czytaj więcej
11 lip 2016

II Regaty Kajakarskie o Puchar Przechodni Prezesa UKS „Albatros” Wolin

W dniu 25.06.2016 r. na wodach cieśniny Dziwny odbyły się II Regaty Kajakarskie o Puchar Przechodni Prezesa UKS  „Albatros” Wolin.  Na starcie stanęło sześć osad kajakarskich: Marcin Rzepka i Marcin Sikorski, Kamil Noworolnik i Dominik Woliński, Bartek Banaszczak i Mariusz Skrzyński, Andrzej Kłosowski (ojciec) i Boguś Kłosowski (syn) , Ryszard Manke i Edward Andruszkiewicz (razem osada liczyła 125 lat, obaj Panowie wzięli udział w regatach po raz drugi  - chapeau bas!) oraz Henryk Ziemiański i Jakub Łukaszewicz.

czytaj więcej
04 lip 2016

Zawody wędkarskie w Golczewie

W dniu 26.06.2016 r. członkowie Kola PZW Wolin uczestniczyli w zawodach wędkarskich spławikowych na jeziorze Szczuce w Golczewie gdzie zostali zaproszeni przez Koło PZW Golczewo.

czytaj więcej
30 cze 2016

Kocioł Wyobraźni

Rada Sołecka Sołectwa Domysłów oraz Ośrodek Kultury Gminy Wolin mają  zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na uroczyste podsumowanie projektu pn.:  „KOCIOŁ WYOBRAŹNI – otwarte warsztaty edukacyjne i artystyczne dla mieszkańców miejscowości Domysłów, Żółwino, Rabiąż, Ładzin, Kodrąb, Wisełka, Warnowo i Kołczewo”,  które odbędzie się na placu zabaw w Domysłowie ,  w dniu 03.07.2016 (niedziela) o godzinie 13:00.

czytaj więcej
27 cze 2016

Dni Wolina 2016

W dniu 25.06.2016. w Parku Miejskim w Wolinie odbyły się Dni Wolina 2016. Gwiazdami imprezy był kabaret „Jurki” oraz zespół „Basta”.

czytaj więcej
23 cze 2016

Uczniowie zapoznali się z organizacją pracy urzędu

W dniu 22.06.2016 r. Urząd Miejski w Wolinie odwiedziła grupa żądnych wiedzy o regionie uczniów klasy czwartej ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Ładzinie. Uczniowie z ciekawością wysłuchali opowieści dotyczących organizacji pracy urzędu, z dumą siedzieli w fotelu Burmistrza.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia