Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
29 kwi 2016

Nowe władze OSP

W piątek 22 kwietnia 2016 r. w świetlicy OSP w Wolinie odbył się zjazd sprawozdawczo-wyborczy Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Wolinie. W obradach uczestniczyli burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz,  wicestarosta kamieński Marek Matys, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Kamieniu Pom. dh Marian Kowalewski oraz członkowie ustępującego zarządu, przedstawiciele jednostek OSP oraz delegaci na zjazd sprawozdawczo-wyborczy. Podczas zjazdu podziękowano dotychczasowemu prezesowi Zarządu Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolinie druhowi Andrzejowi Wróblewskiemu za dotychczasową służbę i pełnienie zaszczytnej funkcji prezesa ZG OSP w Wolinie przez 27 lat.

czytaj więcej
29 kwi 2016

Podium dla zawodników UKS „Sprinter”

W sobotę 23 kwietnia 2016 r. w Wapnicy odbyły się 20-jubileuszowe wiosenne biegi przełajowe w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych i w biegach open. Bardzo dobrze zaprezentowali się podopieczni Adama Wielechowskiego, którzy wystartowali w 4 kategoriach wiekowych, na dystansie 1000 m.

czytaj więcej
29 kwi 2016

Jubileusz Złotych Godów Państwa Winnickich z Wolina

Rocznica ślubu to wzruszająca uroczystość. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem. Tak było również 25.04.2016 r. Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz uroczyście wręczył Państwu Ewie i Eugeniuszowi Winnickim przyznane przez Prezydenta RP „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” życząc Jubilatom jak najlepszego zdrowia, pogody ducha oraz życzliwej opieki najbliższych na wiele następnych lat.

czytaj więcej
27 kwi 2016

Dzień Ziemi w PSP Wolin

Dnia 22 kwietnia 2016 r. odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Celem apelu było kształtowanie postaw proekologicznych wobec środowiska przyrodniczego. Uczniowie klasy VI b przedstawili treści dotyczące ochrony naszej Planety – Ziemi, a uczniowie klasy I b przedstawienie mające na celu ochronę lasu. Uczniowie zostali przygotowani przez panie Renatę Łuczak-Arys i Dorotę Rusinowicz.

czytaj więcej
27 kwi 2016

Młodzi Vikingowie nie zwalniają tempa!!!!

Na stadionie w Kamieniu Pomorskim młodzi zawodnicy Vinety Wolin pokonali Arkonie Szczecin 6-1 w ramach rozgrywek I klasy juniorów młodszych. Nasi zawodnicy na sztucznej nawierzchni czuli się naprawdę bardzo dobrze, co świadczy o ich wysokim wyszkoleniu technicznym.

czytaj więcej
26 kwi 2016

Zachodniopomorska Olimpiada Karate Dzieci i Mlodzieży

W sobotę 23 kwietnia 2016 r. w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie odbyła się „Zachodniopomorska Olimpiada Karate Dzieci i Młodzieży”. W zawodach udział wzięli zawodnicy z 3 Federacji Karate województwa zachodniopomorskiego. W kategorii kata, kumite i grappling wystartowało 110 zawodników.

czytaj więcej
26 kwi 2016

Zapaśnicy Wikinga Wolin z medalami

W ostatni weekend  (22-24.04.2016 r.) w Mielnie na dwóch matach nasi zapaśnicy walczyli o medale Mistrzostw Polski LZS w grupie: Junior  Młodszy, Junior i młodzieżowiec.  Zapaśnicy Wikinga Wolin jak zawsze z centralnych zawodów powrócili z medalami. Podopieczni Zbigniewa Wróblewskiego i Krzysztofa Skrzyńskiego nie zawiedli.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia