Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
02 sty 2019

Pani Felicja Sielach27 grudnia 2018 r. Jubileusz 102. urodzin obchodziła Pani Felicja Sielach z Wisełki.  Z tej okazji życzenia Jubilatce przebywającej w Zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym NZOZ „Zdrowie” w Międzywodziu w imieniu Pani burmistrz i mieszkańców Gminy Wolin złożył sekretarz Gminy Paweł Banaszkiewicz.

Pani Felicja, której towarzyszyła zaprzyjaźniona z nią Pani Magda Brzezińska z Wisełki była bardzo zaskoczona i wzruszona wizytą. Paweł Banaszkiewicz składając gratulacje dostojnej Jubilatce wręczył kwiaty i świąteczny kosz z owocami i słodyczami oraz życzył wielu lat życia w zdrowiu, dobrym samopoczuciu i pogodzie ducha.

Felicja Sielach urodziła się 27 grudnia 1916 r. w miejscowości Kąty Goździejewskie w powiecie mińskim na Mazowszu. Pierwszy mąż Pani Felicji został w czasie II wojny światowej wywieziony na roboty przymusowe do Niemiec, gdzie zmarł. Po wojnie Jubilatka poznała w Wesołej pod Warszawą drugiego męża Jerofieja – frontowego żołnierza Wojska Polskiego, z którym po jego demobilizacji przyjechali na ziemię wolińską do Domysłowa, gdzie objęli gospodarstwo rolne. Pan Jerofiej Sielach oprócz prowadzenia gospodarstwa rolnego udzielał się społecznie, między innymi był radnym w Wolinie. Po śmierci męża w 1988 roku sprzedała gospodarstwo i kupiła domek w Wisełce.  

Pani Felicja wspólnie z drugim mężem wychowali jednego syna i dochowała się wnuka, który mieszka w jej domu w Wisełce. Jubilatka po ciężkim urazie i przebytej operacji – od ponad 7 lat przebywa w Zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym NZOZ „Zdrowie” w Międzywodziu otoczona fachową opieką personelu ośrodka i Pani Magdy Brzezińskiej.

Drogiej Jubilatce życzymy 150 lat!

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia