Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
22 lut 2019

Zdjęcie grupowe uczestników konkursuW sobotę 16 lutego 2019 r., w atmosferze przyjaźni, życzliwości dla wykonawców i serdeczności dla ich opiekunów, Ośrodek Kultury Gminy Wolin zorganizował Miejsko-Gminny Konkurs o Nagrodę Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolinie.

Do udziału w Konkursie zostało zgłoszonych 52 uczestników -  z przedszkola oraz ze  szkół gminy i miasta Wolin w pięciu  kategoriach wiekowych. W repertuarach recytatorów znalazły się m.in.: utwory  J. Kulmowej, J. Tuwima,  J. Brzechwy, a także fragmenty utworów Lucy M. Montgomery, J.K Rowling,  L. J. Kerna. W  tegorocznej edycji do pracy jury zaproszeni zostali: Pani  Mirosława Malinowska –  jako przewodniczący jury, Pani Katarzyna Strzelczy oraz Pani Maria Miłaszewska -  Grodecka. Podczas przesłuchań obecni byli rodzice, nauczyciele, opiekunowie. Nagrody wręczał Przewodniczący Rady Miejskiej w Wolinie - Pan Krzysztof Czach oraz wiceprzewodniczący Pan Radosław Kaliciuk.

Laureatami XXVI edycji Konkursu, w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

Kategoria dzieci w wieku do 4 lat
I miejsce Filip Opałka -  Przedszkole Wolin
II miejsce Miłosz Oleśków  - PSP Dargobadz
III miejsce Hanna Rubiecka -   Przedszkole Wolin
Wyróżnienie  Marcel Mortek -   PSP Koniewo

Kategoria dzieci w wieku 5-6 lat
I miejsce Antoni Marcinkiewicz – Przedszkole Wolin
II miejsce Dominik Pawlaczyk  - PSP Wolin
III miejsce Agata Wojtysiak – PSP  Koniewo
Wyróżnienie Nikola Góral  – PSP Wolin

Kategoria klasy I-III
I miejsce Roksana Białowolska – PSP Wolin
II miejsce Julia Michałowska – PSP Troszyn
III miejsce Aleksander Cichawa  – PSP Kołczewo
Wyróżnienie Alicja Sawczuk– SSP Ładzin

Kategoria klasy IV-VI
I miejsce Julia Miętkiewicz – PSP Wolin
II miejsce Kornel Przybyłek – PSP Dargobadz
III miejsce Hania Stróżek – PSP Wolin
Wyróżnienie Klementyna Felisiak -  PSP Wolin

Kategoria klasy VII i VIII oraz oddziały gimnazjalne
I miejsce Weronika Ciślak – PSP Wolin
II miejsce Julia Tokarz – PSP Dargobadz
III miejsce Martyna Dajlid – PSP Kołczewo
Wyróżnienie Nikola Czach - PSP Koniewo
Wyróżnienie Róża Pieroszkiewicz -  PSP Wolin

  Spośród laureatów XXVI Miejsko – Gminnego Konkursu Recytatorskiego o nagrodę Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolinie, Komisja dokonała wyboru osób, które zakwalifikowała  do udziału w przeglądzie powiatowym Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 23.03.2019 r. w Kamieniu Pomorskim, są to:

Roksana Białowolska – PSP Wolin
Julia Miętkiewicz – PSP Wolin
Weronika Ciślak  –  PSP Wolin

  Organizatorzy składają podziękowania Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Wolinie oraz Burmistrzowi Wolina, za ufundowanie atrakcyjnych nagród. Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli i rodziców wszystkich recytatorów oraz uczestników - szczególnie tych, którzy znaleźli się poza tzw. „podium”, ponieważ udział w konkursie o tak licznej grupie recytatorów dowodzi o dbałości o nasz ojczysty język, o kulturę słowa, co nie jest łatwym zadaniem w dobie wszechobecnej i agresywnej kultury obrazkowej. Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom oraz zapraszamy do udziału w kolejnym, XXVII Konkursie Recytatorskim w roku 2020.

Ośrodek Kultury Gminy Wolin

 

 

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia