Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
11 mar 2019

W zeszły wtorek, gościliśmy w naszej szkole grupę artystyczną "Rekonstrukto" z Lublina, która przyjechała do nas z pokazem historycznym "Ku niepodległej".

  Artyści w sposób niezwykle ciekawy i wesoły przedstawili nam najważniejsze wydarzenia z okresu kiedy Polska była pod zaborami, ekwipunek i uzbrojenie oraz stroje z epoki. Największym zainteresowaniem, cieszyła się jednak kolekcja replik broni używanej przez powstańców i w I wojnie światowej. Uczniowie mieli okazję wcielić się w role postaci historycznych, a nawet spróbować swoich sił w pojedynkach.

  Mamy nadzieję, że za rok znowu będziemy mogli gościć grupę z kolejnym pokazem historycznym.

Danuta Kruła
PSP Kołczewo

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia