06 maj 2019

W sobotę 27 kwietnia 2019 r. w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej, ul. Spokojna 1 w Wolinie odbyła się „Zachodniopomorska Olimpiada Karate Dzieci i Młodzieży”.

W zawodach udział wzięli zawodnicy z trzech Federacji Karate województwa zachodniopomorskiego, w kategorii kata, kumite i grappling. Zmagania zawodników we wszystkich konkurencjach były bardzo wyrównane i zacięte, a walki finałowe kończyły się po dogrywkach. A kiedy one nie rozstrzygnęły wyniku walki, o zwycięstwie  decydowała waga zawodnika.
  Dekoracji zwycięzców Zachodniopomorskiej Olimpiady dokonał  Prezes Wolińskiego Klubu Karate Kyokushin Andrzej SAWICKI oraz sensei Dariusz BIELSKI. Patronat medialny zawodów objął portal internetowy - zka.pl. Zarząd Wolińskiego Klubu Karate Kyokushin serdecznie dziękuje członkom klubu oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu zawodów, które według oceny przybyłych gości były na wysokim poziomie.

Zawodnicy Wolińskiego Klubu Karate Kyokushin zajęli następujące miejsca:

1.    Karolina CHARÓW – II miejsce w kumite dziewcząt 9-10 lat do 35 kg, II miejsce w kata dziewcząt do 10 lat.
2.    Karolina CZAJKOWSKA – I miejsce w kumite dziewcząt 9-10 lat do 35 kg.
3.    Maja MIZERSKA – III miejsce w kumite dziewcząt 9-10 lat do 35 kg.
4.    Dominika DOPADŁO – III miejsce w kumite juniorek 11-12 lat w kategorii OPEN.
5.    Artur BRESLER – II miejsce w kumite chłopców 9 lat w kategorii OPEN, I miejsce  w grapplingu chłopców 8-9 lat do 31 kg.
6.    Jakub GĄSIOROWSKI – III miejsce w kumite chłopców 9 lat w kategorii OPEN,  I miejsce w grapplingu chłopców 9 lat w kategorii do 37 kg.
7.    Mikołaj KLUSZCZYŃSKI – III miejsce w kumite juniorów 11-12 lat do 35 kg,
8.    Adam ZARZYCKI – II miejsce w kumite chłopców 10 lat do 36 kg, II miejsce w kata chłopców do 10 lat.
9.    Piotr CZECH – I miejsce w kumite chłopców 10 lat w kategorii OPEN.
10.    Piotr PAWŁOWSKI – III miejsce w kumite chłopców 10 lat do 38 kg.
11.    Bartłomiej DRYGAŁA – II miejsce w kumite chłopców 10 lat do 38 kg.
12.    Nadia ZAREMBA – I miejsce w kumite dziewcząt 10 lat +38 kg.
13.    Roksana BIAŁOWOLSKA – III miejsce w kumite dziewcząt do 35 kg, I miejsce w grapplingu dziewcząt 8/9 lat + 26 kg.
14.    Lena MAKARSKA – II miejsce w grapplingu dziewcząt 8/9 lat + 26 kg.
15.    Kacper RZEPKA – II miejsce w grapplingu chłopców 6/7 lat do 23 kg.

Organizacja zawodów możliwa była dzięki wsparciu finansowemu Gminy Wolin. Gratulujemy naszym zawodnikom zdobytych miejsc medalowych i życzymy kolejnych sukcesów.

Zarząd Wolińskiego Klubu

Karate Kyokushin