Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
31 maj 2019

Obchody Dnia Patrona naszej szkoły odbyły się w czwartek, 23 czerwca. HistoriaBolesława Krzywoustego była wiodącym tematem uroczystego apelu. Opowiedziano kim był, w jaki sposób związany był z Wolinem, jakim był człowiekiem i czy mógłby dziś być wzorem do naśladowania. Uczniowie klasy III B, pod opieką pana Dariusza Felisiaka, przygotowali krótki montaż słowny.

Odwaga, rycerstwo, dążenie do sukcesu, mądrość i rozwaga, to cechy Bolesława Krzywoustego, które podkreślała w swoim wystąpieniu pani Urszula Wołowicz, dyrektor PSP w Wolinie.

    Po głównych uroczystościach zebrani odwiedzili stoiska z tematycznymi atrakcjami, przygotowanymi przez nauczycieli i uczniów. Sprzyjająca aura pozwoliła zorganizować szereg niespodzianek na dziedzińcu szkoły, takich jak: filcowanie, tworzenie średniowiecznej biżuterii, kaligrafowanie, zdjęcie z Krzywoustym, czy konkurs wiedzy o Wolinie. Uczniowie pod czujnym okiem pani Gabrieli Rajtak piekli podpłomyki. Najmłodsi uczniowie mieli przygotowany mur obronny, smoczą jamę, tarczę woja i loterię fantową. Starsi  uczniowie wykonywali doświadczenia chemiczne i fizyczne, układali puzzle logiczne, tworzyli wycinanki, origami, wyszywanki, tangramy. Na fanów języków obcych czekały zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i ruletki językowej. Rozegrano też turnieje - rodzinny, piłki halowej i siatkowej. Nie zabrakło również strzelania z łuku.  Przez cały czas dostępne były stoiska przygotowane przez Radę Rodziców, na których czekały grillowane kiełbaski, przepyszne domowe ciasta i jeszcze smaczniejsze domowe jadło – pieczone mięso i pajda chleba ze smalcem.

  Swoją obecnością uroczystość uświetnili: Zastępca Burmistrza Wolina – pan Marek Grocholski, Sekretarz Wolina – pani Ewa Deląg, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wolinie – pan Krzysztof Czach, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Spraw Społecznych i Organizacyjnych – pani Elżbieta Mikołajczyk, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Wolinie – pan Radosław Kaliciuk, Radni Rady Miejskiej w Wolinie, Dyrektor Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego w Wolinie – pan Ryszard Banaszkiewicz, Dyrektor Gminnego Biura Administracyjnego Szkół – pani Magdalena Kośnik, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wolinie – pan Edward Arys, Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Katarzyna Zużewicz.

Agnieszka Rybacka

 

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia