Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
04 mar 2017

dzieci uczą się pierwszej pomocy ze strażakamiFerie zimowe to wymarzony czas dla dzieci. Tradycyjnie i w tym roku, nasza placówka zorganizowała wiele ciekawych zajęć, które rozpoczęły się 13 lutego. Przez dziesięć  kolejnych dni uczestnicy poznawali tajniki różnych dziedzin sztuki. Motywem przewodnim tegorocznych ferii było hasło „Coś z niczego – MiszMasz”. Podczas spotkań odbyło się wiele różnorodnych zajęć: plastycznych, ruchowych, wychowawczo-profilaktycznych, informatycznych.

Dzieci zrobiły piękne serca Walentynkowe, świeczniki, obrazy z korków plastikowych, szkatułki, bransoletki, zabawki-węże czy też laptopa. Uczestniczyły także w spotkaniu z dzielnicowym z Posterunku Policji w Wolinie oraz strażakami z OSP Wolin. Zgromadzeni poznali zasady bezpiecznego spędzenia czasu podczas zimy oraz tajniki pracy policjanta i strażaka.

W Tłusty Czwartek biblioteka zmieniła się „pączkarnię” i tym sposobem tradycji stała się zadość. W ostatni dzień ferii odwiedzili nas aktorzy, którzy zaprezentowali przedstawienie pt: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.  Był to bardzo miły czas, spędzony w aktywny sposób. Powstał wernisaż kolorowych prac dzieci, który można oglądać w naszej bibliotece. Wszystkim dopisywał humor, a młodzi uczestnicy okazali się bardzo kreatywni. Ogromną niespodziankę sprawiła nam mama Klaudii S., która zasponsorowała wszystkim dzieciom pizzę, napoje oraz drobne przekąski. Był to dla wszystkich miły prezent i w tym miejscu bardzo DZIĘKUJEMY. Podziękowania kierujemy również do naszej Policji i Straży Pożarnej za chęć włączenia się do akcji Ferie w Bibliotece. Dziękujemy również Pani Dyrektor BP za sfinansowanie zajęć. Wszystko co dobre szybko się kończy, więc do zobaczenia za rok.

Zapraszamy wszystkich chętnych do naszej galerii.

Bibliotekarze

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia