Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
07 mar 2017

Okładka National GeograficWolin zawitał w National Geographic. A dokładnie w marcowym wydaniu tego magazynu. Artykuł na temat wikingów ukazał się w większości narodowych wydań, w tym takich jak: amerykańskie, niemieckie, francuskie, włoskie, angielskie, hiszpańskie, a nawet z Tajwanu. 

Artykuł opowiada o wikingach, ich podbojach, żeglarskim kunszcie, życiu codziennym i odkryciach archeologicznych związanych z ich tradycją. W polskim wydaniu możemy przeczytać dodatkowo o najciekawszych badaniach wykopaliskowych na terenie naszego kraju i naukowych dyskusjach związanych z wpływem wikingów na dynastię Piastów. Zdjęcia towarzyszące artykułom  wykonane zostały na zlecenie National Geographic w czasie Festiwalu Słowian i Wikingów w Wolinie oraz w duńskim skansenie w Ribe. Dodatkowo możemy obejrzeć w Internecie film zrealizowany w ubiegłym roku w Wolinie. Z wykorzystaniem specjalistycznych kamer ekipa filmowa stworzyła materiał w systemie 360o.  Cieszy nas ogromnie, że spośród wielu historycznych festiwali  odbywających się na świecie właśnie Wolin został wybrany do zrealizowania tego ciekawego projektu.

Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów

fot. okładki magazynu National Geographic, Marzec 2017

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia