Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
09 maj 2017

Burmistrz z nauczycielami przed rozpoczęciem konkursu w klasie przemawia do dzieci26 kwietnia już po raz dwunasty odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Dargobądzu konkurs ortograficzny dla uczniów klas trzecich. W konkursie udział wzięli uczniowie wszystkich szkół gminy Wolin. Zdumiewające, że mimo trudnych zadań wykraczających poza program pierwszego etapu nauczania, uczniowie „śpiewająco” poradzili sobie z postawionymi przed nimi problemami ortograficznymi. Świadczy to zapewne o bardzo dobrym przygotowaniu dzieci do konkursu.

Po przywitaniu uczestników i nauczycieli przez pana Eugeniusza Jasiewicza - Burmistrza Wolina dzieci przystąpiły do godzinnych zmagań z ortografią. Test zawierający ortograficzne krzyżówki, plątaninki, rebusy… był dla dzieci ciekawą i przyjemną formą sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności.  W czasie gdy jury pracowało nad sprawdzeniem wszystkich testów, dzieci mogły odpocząć  smakując przygotowane specjalnie dla nich smakołyki oraz  uczestniczyć we wspólnych zabawach zorganizowanych  przez panią  Marlenę Trykę.  
Wyniki konkursu:
•    Gabriela Sobańska- PSP Dargobądz – I miejsce
•    Julianna Kaliciuk-PSP Wolin - II miejsce
•    Kornel Przybyłek –PSP Dargobądz - III miejsce
Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom -  Burmistrzowi Wolina - panu Eugeniuszowi Jasiewiczowi, Radzie Rodziców przy PSP Dargobądz, paniom, które przygotowały poczęstunek i wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji konkursu.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałych wyników i już teraz zachęcamy uczniów klas drugich do udziału w XIII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym klas III w następnym roku.     

Bożena Gołębiowska    

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia