Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
09 maj 2017

Występ uczniów PSP Troszyn3 maja 1791 r. została podpisana Konstytucja 3 Maja. Jako pierwsza w Europie, a druga na świecie ustawa zasadnicza, gdzie zostały spisane prawa i wolności obywateli. 3 maja mogliśmy uczestniczyć w obchodach 226. rocznicy zorganizowanych przez Ośrodek Kultury Gminy Wolin i Urząd Miejski w Wolinie.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Kolegiacie Św. Mikołaja przy oprawie wokalnej Chóru „Julin” z Wolina. Część oficjalna uroczystości odbyła się w „Dworku Wolińskim”, Publiczna Szkoła Podstawowa w Troszynie przygotowała piękne przedstawienie historyczne, które upamiętniało moment podpisania dokumentu  Konstytucji 3 Maja.  Na zakończenie uroczystości Zespół Wokalny „Wolinianki” zaprezentował nam swój repertuar przygotowany specjalnie na to wydarzenie.

Agnieszka Pawełczyk

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia