Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
09 maj 2017

poczet sztandarowy maszeruje pod mogiłę Żołnierzy poległych4 maja 1945 roku Wolin został wyzwolony - upamiętniając tamten czas mieszkańcy Wolina, władze miasta oraz  poczty sztandarowe spotykały się pod Mogiłą Zbiorową Żołnierzy Wojska Polskiego na Cmentarzu Komunalnym w Wolinie, oddając hołd poległym Żołnierzom. Podczas uroczystości na cmentarzu został  odczytany apel pamięci i złożone kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Wojska Polskiego.

Przygotowana prezentacja przez Publiczne Gimnazjum w Sierosławiu pokazała ogrom zniszczeń, których doznało miasto (70% miasta zostało zniszczone) podczas walk zbrojnych. Wykład historyczny odbył się w „Dworku Wolińskim” tam również gościli kombatanci wojenni, którzy nadali uroczystości bardzo szczególny i podniosły charakter.

Agnieszka Pawełczyk

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia