Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
11 lip 2017

dzieci w wolińskim muzeumPo raz drugi w ramach akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” zorganizowane zostały w Polsce wakacje dla dzieci naszych Rodaków  z Polskiej Szkoły Specjalnej w Solecznikach oraz Polskiej Szkoły Podstawowej w Rakańcach.

Pobyt dzieci w Polsce trwał dziesięć dni. W tym czasie dzieci dwa razy odwiedziły Wyspę Wolin.
W Poniedziałek (03.07.2017) nasi mali Rodacy zwiedzali Międzyzdroje. Był to dzień pełen uśmiechu, różnego rodzaju atrakcji, oraz zabaw na plaży. Dla części dzieci był to pierwszy kontakt z morzem.
  Pierwsza z zaplanowanych atrakcji było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego. Dziękujemy Dyrekcji oraz przewodnikom – zwłaszcza Panu Michałowi- za przybliżenie dzieciom flory i fauny jaka występuje na naszej wspaniałej Wyspie. Dzieci były bardzo zachwycone bogactwem przyrody jaka można spotkać na naszym terenie. Kolejnym etapem wycieczki było zapoznanie się ze sprzętem ratowniczo- gaśniczym OSP Międzyzdroje.
Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie Molo oraz Alei Gwiazd. Pomimo czerwonej flagi na wieżyczkach Ratowników dzieci były zachwycone tym że mogą chociaż na chwile wejść do wody. Po krótkim pobycie na plaży nasi mali Rodacy udali się na półgodzinna wycieczkę kolejką Holiday Express. Taki sposób zwiedzania naszego Miasta był bardzo dużą atrakcją dla dzieci oraz ich opiekunów. Wszyscy byli zasłuchani w historie naszego miasta. Po przejażdżce grupa udała się na obiad do Baru Wczasowego. Po pysznym i obfitym posiłku dzieci udały się na plaże. Dla naszych młodych rodaków  przeszkoda przed zabawą w wodzie nie była nawet nienajlepsza pogoda. Uśmiech z twarzy młodzieży nie schodził. Były zabawy w wodzie na piasku oraz zapoznanie się z pracą Ratowników WOPR.
Po plaży wraz z podopiecznymi udaliśmy się na lody oraz do Gabinetu Figur Woskowych.
Kolejnym dniem spędzonym na naszej wspaniałej Wyspie był piątek. Dzieci w ciągu tego dnia zwiedzały Wolin. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie Centrum Słowian i Wikingów. Dzieci były zasłuchane w historie jakie opowiadał im przewodnik. Chłopcy byli zachwyceni możliwością przymierzenia hełmu oraz potrzymania tarczy. Po ponad godzinnym zwiedzaniu Centrum Słowian i Wikingów dzieci udały się do ratusza Miasta Wolin, gdzie dzięki uprzejmości władz miasta zostały ugoszczone drugim śniadaniem oraz otrzymały drobne prezenty. Następnym etapem zwiedzania  Wolina było zapoznanie się z jego historią w Muzeum Regionalnym im. Andrzeja Kaubego. Po muzeum dzieci oprowadzał Pan  Ryszard Banaszkiewicz, któremu pragniemy bardzo podziękować za przybliżenie historii tego pięknego miasta.
Kolejnym etapem wycieczki po wyspie Wolin było odwiedzenie Bałtyckiego Parku Miniatur. Nawet zła pogoda nie była przeszkodą w zwiedzaniu tak pięknego miejsca. Dzieci pomimo deszczu były oczarowane eksponatami, w parku miniatur znalazł się także akcent Litewski, który nas wszystkich niezmiernie ucieszył.
Nastepnym etapem wycieczki miała być podróż do Wisełki, gdzie dzieci miały się posilić grochówką i udac na plaże. Niestety deszcz który nieustannie padał uniemożliwił nam realizację tego planu. Dzieci dzięki uprzejmości Pana Wojtka Ryfczyńskiego, mogły zaplanowana grochówkę zjeść na terenie Parku Miniatur. Dziękujemy zarówno Panu Wojtkowi jak i Ani i Karolinie Strużynie, które dostarczyły posiłek dla dzieci. I tak oto dzieci zakończyły  zwiedzanie naszej Wspaniałej Wyspy.
Dzieci oraz ich opiekunowie pragną podziękować wszystkim , którzy przyczynili się do tego że mogli spędzić tak wyjątkowe dni na Wyspie Wolin. Dzięki Wam dzieci miały swoje niezapomniane „Książęce Wakacje ”. Dziękujemy.
Za pośrednictwem Portalu pragnę podziękować partnerom dzięki którym nasi młodzi Rodacy mogli przeżyć niezapomniane chwile w naszym pięknym mieście:
- Urząd Miasta Międzyzdroje
- Woliński Park Narodowy
- OSP Międzyzdroje
- Holiday Express
- Bar Wczasowy
-WOPR Międzyzdroje
-  Gabinet Figur Woskowych
- Stowarzyszenie Kupców i Handlowców Międzyzdroje 2004

- Urząd Miasta Wolin
- Centrum Słowian i Wikingów
- Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego
- Bałtycki Park Miniatur
- Bar pod Dębem
 Więcej informacji dotyczących akcji związanych z naszymi Rodakami na Kresach możecie państwo uzyskać na stronach
www.polskiewartosci.pl/wakacje-kresowe-2017-w-szczecinie
www.rodakomnakresach.pl/s…/wakacje-kresowe-2017-w-szczecinie
Koordynator akcji „Wakacje Kresowe 2017” Wodnicka Anna

Fot Łukasz Szełemej

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia