Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
12 lip 2017

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 16/2017 Dyrektora Wolińskiego Parku Narodowego z dnia 23 maja 2017 r. w sprawie zamknięcia zejść na plażę w Wisełce i Świętouściu, informujemy iż z uwagi na całkowite zniszczenie zejścia na plażę w Świętouściu zamknięto szlak nieoznakowany nr 5 Świętouść – brzeg Bałtyku.

Osoby schodzące po klifie w miejscu dawnego zejścia narażone są na mandat nakładany przez Straż Parku Wolińskiego za niszczenie siedliska przyrodniczego. Gmina Wolin wystąpiła za pośrednictwem Dyrektora Parku do Ministra Środowiska o tymczasowe odstępstwo od zakazu polegające na dopuszczeniu zejścia ziemnego w tym rejonie.

Zejście na plażę w Wisełce jest czynne – jest to zejście ziemne z poręczami, nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia