Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
31 lip 2017

darczyńcy przekazuja obraz na ręce dyrektora muzuemu26 lipca 2017 r. odwiedzili Wolin (Muzeum Wolińskie) Pani Renate i Fritz Witteck (rodzeństwo). Państwo Witteck są przedwojennymi mieszkańcami Wolina. Pan Fritz Witteck urodził się w naszym mieście w lutym 1945 r. W trakcie rozmowy, w której uczestniczył również burmistrz Wolina Pan Eugeniusz Jasiewicz, goście niemieccy podkreślili, iż z wielką radością oraz podekscytowaniem przyjechali do miejsca swojego dzieciństwa. Wspominali, szczególnie Pani Renate Witteck - starsza siostra Pana Fritza, dom rodzinny, Wolin oraz atmosferę tamtych dni.

Pod koniec spotkania przekazali na ręce dyrektora Muzeum obraz Wolina z lat 20-tych ub. wieku, który stanowił dla nich cenną pamiątkę rodzinną, i który był w posiadaniu rodziny prawie sto lat. Zostawiając obraz prosili o umieszczenie go w jednej z wystaw Muzeum Regionalnego.

Na zakończenie spotkania Burmistrz Wolina p. Eugeniusz Jasiewicz przekazał Państwu Witteck drobne upominki w postaci wydawnictw o historii naszego miasta oraz okolicznościowe kubki, a także zaprosił ich do ponownego odwiedzenia Wolina.

Ryszard Banaszkiewicz

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia