Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
09 sie 2017

Uczestnicy ultramaratonu podjeżdząją do namiotu Gminy WolinW dniach od 28 do 31 lipca w Świnoujściu oraz po trasie wokół naszego Województwa odbyła się II edycja Ultramaratonu Kolarskiego Tour De PoMorze 700 km Non Stop. Gmina Wolin wsparła sportową rywalizację poprzez współorganizację pierwszego punktu kontrolnego w Świerznie.

W piątek odbyło się rejestrowanie uczestników jak i odprawa techniczna dla uczestników imprezy, po której na ulice Świnoujścia wyruszyła kolejna edycja Świnoujskiej masy Krytycznej połączona ze Startem Honorowym Ultramaratonu.

W sobotę od 0700 na uczestników czekał specjalnie podstawiony prom Bielik, z którego od 0800 przeprowadzany był start ostry dla wszystkich zawodników Ultramaratonu. Na zawodników po trasie przygotowane było 11 Punktów Kontrolno Żywnościowych, gdzie zawodnicy mieli możliwość posilenia się, napicia i uzupełnieniu zapasów na dalszą drogę.
Na starcie stanęło ostatecznie 138 śmiałków (rekordowa frekwencja – w I edycji było 74 uczestników) którzy zmierzyli się z trasą długości 711,5 km. Trudom Ultramaratonu nie sprostało 6 uczestników (kontuzje, awarie sprzętu) co skutkowało, że Imprezę ukończyło 132 Uczestników i tu znów padł kolejny rekord – tym razem w czasie pokonania dystansu - poprzedni należący do Jerzego Pikuły czas wynoszący 2630 został poprawiony przez Mateusza Ostapczuka o ponad 230 i od dziś wynosi 23 godziny i 58 minut natomiast ostatni zawodnik przyjechał na metę w czasie 50 godzin i 11 minut.

W poniedziałek o 1300 w Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu nastąpiło uroczyste zakończenie Ultramaratonu, podczas którego wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe imienne medale a najlepsi zostali uhonorowani okazałymi pucharami oraz pluszowymi Żubrami - oficjalnymi maskotkami Naszego Ultramaratonu.

Jak podkreślają uczestnicy – Nasza impreza pod względami trasy, sposobie przygotowania Punktów Kontrolno Żywnościowych oraz sposobie przeprowadzenia całej imprezy może być przedstawiana jako wzór dla innych podobnych imprez kolarskich w Polsce.

Natomiast My jako organizatorzy bardzo gorąco chcemy podziękować uczestnikom, wszystkim osobom pomagającym Nam przy realizacji Ultramaratonu oraz współorganizatorom i partnerom Naszej imprezy – bez jednych jak i drugich impreza by się nie odbyła – jeszcze raz wielkie, wielkie dzięki.

Współorganizatorzy, Partnerzy i Sponsorzy imprezy to;
•    Ośrodek Sportu i Rekreacji Wyspiarz w Świnoujściu,
•    Miejski Dom Kultury W Świnoujściu,
•    Producent Odzieży Sportowej PRINZ Sportswear,
•    Gmina Wolin,
•    Klub Rowerowy GRYFLAND,
•    Ośrodek Wypoczynkowy Słowianin,
•    Drukarnia MAAGGDRUK,
•    Grupa Kolarska Dziki Koszalin,
•    Miasto Gmina Świnoujście,
•    Gmina Stepnica,
•    Bar Pierożek,
•    Terminal Promowy Świnoujście,
•    Fort Gerharda,
•    Stocznia Poltramp Yard,
•    Żegluga Świnoujska,
•    Ośrodek Kultury w Mirosławcu,
•    Gmina Polanów,
•    Hotel Merkury w Szczecinku,
•    Gmina Mirosławiec,
•    Sklep Sportowy 4U-sport,
•    Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu,
•    Gmina Moryń,
•    Gmina Ustronie Morskie,
•    Gmina Choszczno,
•    Klub Turystyki Rowerowej VOYAGER,
•    Mikulski Nieruchomości,
•    Firma TUBES International,
•    Gmina Darłowo,
•    Skansen Chleba w Ustroniu Morskim,
•    Dealer Citroen Drewnikowski,
•    Gospoda OBORA w Bobolinie.

Foto relacja z imprezy pod linkiem:

http://galeria.ksuznam.pl/tour-de-pomorze.htm

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia