Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
10 sie 2017

uczestnicy watrsztatów w skansenineJak co roku, na tydzień przed Festiwalem Słowian i Wikingów, do Wolina zjechali się odtwórcy historii, aby poznawać tajniki wczesnośredniowiecznych rzemiosł, przekazywać swoją wiedzę, albo właśnie zdobywać nowe doświadczenia.

Zarówno uczestnicy warsztatów, jak i odwiedzający w tym czasie skansen turyści mogli znaleźć coś ciekawego dla siebie. A przekrój warsztatów był imponujący, od witraży po dymarki i kowalstwo,  czy też od przędzenia nici jedwabnych z kokonów jedwabników po produkcję dziegciu, budowę łodzi, tkanie, farbowanie, odlewnictwo, powroźnictwo, garncarstwo, wyrób maści, dawną medycynę, warsztaty śpiewu i wiele innych.
Wiele atrakcji czekało również na najmłodszych, a w tym historyczne opowieści, obrzędy, czy musztra.
Impreza dofinansowana została przez Województwo Zachodniopomorskie.


Agnieszka Kłosowska

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia