05 wrz 2017

Koło Gospodyń Wiejskich w Lasce z ogromną satysfakcją informuje, że sukcesem zakończyło się ubieganie stowarzyszenia o udzielenie mikrodotacji w ramach Programu SPOŁECZNIK – zachodniopomorski system wspierania inicjatyw oddolnych, realizowanego przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., na mocy umowy podpisanej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

Koło Gospodyń Wiejskich w Lasce  uzyskało dofinansowanie na realizację projektu pn. „SPOTKANIE WIELOPOKOLENIOWE PRZY BIESIADNYM STOLE”. Projekt będzie realizowany od września do października br.

Celem projektu jest integracja międzypokoleniowa, aktywizacja społeczności lokalnej, budowanie wspólnoty mieszkańców sołectwa Laska.

Zakres projektu oraz forma zaangażowania mieszkańców sołectwa Laska w jego realizację umożliwi oddziaływanie projektu zarówno na młodzież, seniorów, jak również całe rodziny.

Projekt obejmuje wykonanie drewnianej wiaty rekreacyjnej o wymiarach ok. 3x6m oraz  dwóch stołów biesiadnych o wym. 0,8x2,5m. Wzniesiona wiata będzie służyła do organizacji imprez i spotkań plenerowych, w tym imprez kulturalnych (np. dożynki), sportowych (na przyległym boisku), integracyjnych (międzysąsiedzki grill). Taki sposób wykorzystania wiaty umożliwi utrzymanie zwyczajów i budowanie tradycji wspólnego spędzania czasu, przekazanie ich młodszemu pokoleniu, wejście poszczególnych mieszkańców w relacje z otoczeniem oraz da poczcie poczucie wspólnego gospodarowania i użytkowania przestrzeni w obszarze świetlicy wiejskiej.

Koło Gospodyń Wiejskich w Lasce zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców Laski do udziału
w projekcie pn. SPOTKANIE WIELOPOKOLENIOWE PRZY BIESIADNYM STOLE.

Zainteresowani będą mogli się włączyć w realizację prac budowlano-montażowych przy budowie wiaty
i wykonaniu stołów biesiadnych oraz organizację imprezy biesiadnej. Potrzebne są każde ręce do pracy!

Chęć uczestnictwa w projekcie należy zgłaszać do p. Urszuli Jamrożek, do dn. 15 września br.

Urszula Jamrożek

Prezes