06 wrz 2017

Karawana Kultury to projekt wymiany kulturowej, który łączy rozmaite imprezy i przeróżnych uczestników.
Niekiedy odbywające się wyłącznie latem koncerty zajęły miejsce w kalendarzu imprez cyklicznych powiatu Kamieńskiego. Teraz są to konkursy i festiwale artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, warsztaty, plein-air, wystawy, programy edukacji pozaszkolnej, spotkania integracyjne.

Imprezy odbywają się w ciągu roku szkolnego oraz podczas ferii i wakacji. Uczestnicy przedstawiają swój dorobek artystyczny w nominacjach muzyka instrumentalna, wokal, taniec, teatr, visual art.
Dzięki stałemu wieloletniemu wsparciu przez władze lokalne województwo zachodniopomorskie odwiedziło już ponad 4500 uczestników z zagranicy.
Witaliśmy gości z Kazachstanu, Estonii, Ukrainy, Białorusi, Azerbejdżanu, Uzbekistanu, Izraela, Czech, Indonezji, Niemiec, Rosji, Karelii, Tatarstanu, Baszkortostanu, Jakucji i innych państw i republik autonomicznych.
Wydarzenia są objęte patronatem Burmistrzów Wolina, Kamienia Pomorskiego, Golczewa, Międzyzdrojów. Projekt startował w 2004 r. Od roku 2015 gło´wnym organizatorem jest Fundacja Benefis z Wolina.

KARAWANA KULTURY – 2017:
Miejsce Wolin, Organizator Fundacja Benefis
27-30 października - Jesienny Mix Karawany Kultury (AUTUMN MIX)
11-14 grudnia – Świąteczny Prezent (CHRISTMAS GIFT)

KARAWANA KULTURY - 2018:
Miejsce Wolin, Organizator Fundacja Benefis
23-26 lutego – Muzyczne Wyspy (MUSIC ISLANDS OPEN)
23-26 lutego – Rozśpiewane Wyspy (SINGING ISLANDS OPEN)
23-26 marca – Roztańczone Wyspy (DANCE ISLANDS OPEN)
23-26 marca – Bursztynowe Gwiazdy (AMBER STARS)
30 maja – 2 czerwca - Bałtyckie Muzyczne Wyścigi (BALTIC MUSIC RACE)
22-25 czerwca – Lato Artystyczne (ARTISTIC SUMMER)