Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
12 wrz 2017

11 września 2017 r. w Dworku Wolińskim  w obecności Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza  podpisano list intencyjny, który jest pierwszym krokiem w działaniach na rzecz współpracy czterech gmin: Kamienia Pomorskiego, Dziwnowa, Międzyzdrojów i Wolina w projekcie „Last Mile – Zrównoważona mobilność na obszarze ostatniej mili w regionach turystycznych”

Jednym z celów projektu LAST MILE jest poszukiwanie rozwiązań dla zrównoważonego i elastycznego transportu w regionach turystycznych. Dotyczy to w szczególności problematyki „ostatniej mili”, czyli sposobu dotarcia od ostatniego przystanku transportu publicznego do atrakcji turystycznej, miejsca wypoczynku czy też imprezy kulturalnej. W takim przypadku rozwiązaniem jest często odpowiedni system transportu elastycznego, będący uzupełnieniem oferty tradycyjnego transportu publicznego. Kolejnym etapem będzie powołanie wspólnego koordynatora ds. transportu i opracowanie planu współpracy gmin. Wdrażanie projektu jest wieloetapowe na poziomie współpracy międzynarodowej z takimi państwami jak: Austria, Bułgaria, Hiszpania, Luksemburg i Słowacja.  Intencją i celem tego projektu jest rozwój i promowanie walorów turystycznych ww gmin oraz aktywizacja społeczności lokalnej i propagowanie walorów historycznych, środowiskowych, kulinarnych swoich miejscowości i gmin.

 

Agnieszka Pawełczyk

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia