Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
03 sty 2018

Palakat zaproszenie na spotkanie z pisarkąZapraszamy dzieci na spotkanie z pisarką Barbarą Kowalczyk-Hoyer w sobotę 06.01.2018 r. o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej w Domysłowie. Podczas spotkania autorka będzie czytała dzieciom fragmenty książki pt. "Kostek i Luluś. Wyprawa po czarodziejską kość", a dzieci będą mogły rysować wspólnie z autorami rysunków Sarą i Davidem Hoyer.

Książeczka o Kostku i Lulusiu powstawała w latach 2010-2012 a do księgarń trafiła w roku 2013.
Wszystko zaczęło się w podróży. Pociąg jechał już od wielu godzin i dzieci zaczynały się powoli nudzić. Wtedy ktoś wymyślił  zabawę w rymowanki... Nikt już dzisiaj nie pamięta kto ułożył pierwsze wersy, wiadomo tylko, że Sara wymyśliła Kostka a David Lulusia. Opowiadanie aż się prosiło o ilustracje, więc od tej pory co wieczór mama pisała a dzieci rysowały. Gotowa opowieść miała swoją premierę na Targach Książki w Krakowie w 2013 r.
Pisarka z dziećmi na tle panoramy górskiejAutorzy rysunków, Sara i David Hoyer są rodzeństwem. Oboje urodzili się w Warszawie ale niewiele z tego czasu pamiętają. Dzieciństwo spędzają w Domysłowie i w Berlinie. Jednak już niedługo czeka ich kolejna przeprowadzka... tym razem na południe Afryki, do pięknego pustynnego kraju, Namibii.
Autorka tekstu, Barbara Kowalczyk-Hoyer mama Sary i Davida bardzo lubi przeprowadzki i to przez nią Sara, David i ich tata muszą wędrować po świecie zamiast siedzieć porządnie na miejscu. Jednak cała rodzinka uwielbia Wyspę Wolin, więc obiecują, że za dwa lata wrócą do Domysłowa.
"Kocioł Wyobraźni"

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia