Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
10 sty 2018

Inscenizacja z trzema królami w Kolegiacie wolińskiej6 stycznia 2018 roku ulicami 644 miejscowości w Polsce przeszedł 10. Orszak Trzech Króli. Trzej Królowie wędrowali do Stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Wraz z nimi w drogę do Betlejem udało się ponad 1,2 mln uczestników!

W Orszakach Trzech Króli co roku bierze udział coraz więcej ludzi w różnym wieku, ale głównie rodzin z dziećmi, gdyż udział w barwnym pochodzie jest jednocześnie symboliczną manifestacją przywiązania do życia zgodnego z zasadami wiary i wartości chrześcijańskich.

W Wolinie po raz szósty Orszak zorganizowała parafia pw. św. Mikołaja Bpa wraz
z Publiczną Szkołą Podstawową w Dargobądzu.

W samo południe Orszak wyruszył od kościoła pw. św. Stanisława BM ulicami miasta do kolegiaty pw. św. Mikołaja Biskupa. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. wikariusz Piotr Sobczyński, a po Ewangelii jasełka wystawili nauczyciele, rodzice, absolwenci i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Dargobądzu. Oprawę muzyczną przygotowała Orkiestra Dęta im. br. Edmunda Sobisia ze Szczecina. Po Mszy św. uczestnicy liturgii wysłuchali koncertu Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej, rozgrzali się przy ognisku, skosztowali rogalików i gorącego napoju przygotowanego przez Ośrodek Kultury Gminy Wolin.

Świętowanie radosnego wydarzenia Objawienia Pańskiego było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli. Pragnę złożyć podziękowania wszystkim, którzy poświęcili wiele czasu i serca w przygotowanie Orszaku: ks. Dziekanowi kan. Leszkowi Koniecznemu oraz wikariuszowi ks. Piotrowi Sobczyńskiemu, za podjęcie inicjatywy, prowadzony śpiew podczas Orszaku oraz przewodniczenie Najświętszej Eucharystii; pani Dyrektor PSP w Dargobądzu Jolancie Ziemiańskiej, uczniom, absolwentom, rodzicom, nauczycielom i przyjaciołom szkoły za wspólne przygotowanie jasełek i wystawienie ich
w wolińskiej kolegiacie, p. Alicji Grochowczak z uczniami, partnerom: panu Burmistrzowi Wolina Eugeniuszowi Jasiewiczowi oraz Ośrodkowi Kultury Gminy Wolin, Policji za zabezpieczenie drogi, OSP w Wolinie. Wyrażam wdzięczność panu Wiktorowi Nowakowi; tatusiom, którzy wcielili się w postacie trzech mędrców: p. Markowi Grocholskiemu,
p. Andrzejowi Kozłowskiemu oraz p. Michałowi Kurianowiczowi, a także Orkiestrze Dętej im.br Edmunda Sobisia ze Szczecina na czele z p. Markiem Jastrzębskim za uświetnienie uroczystości swoim graniem.

To wspólne działanie Rodziców, Szkoły, Ośrodka Kultury, Parafii i Gminy oraz tak liczne przybycie parafian i gości z innych miejscowości sprawiło, że godnie uczciliśmy Pana Boga, jednocząc się w tym roku pod hasłem: „Bóg jest dla wszystkich”. Do zobaczenia za rok na siódmym Wolińskim Orszaku Trzech Króli!

Iwona Wojda
Autor zdjęć: Jerzy Akin

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia