Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
11 kwi 2018

dzieci na występach na scenie24 marca 2018 r. w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbyły się przesłuchania konkursowe w formie koncertu otwartego dla publiczności. Grand Prix festiwalu AMBER STARS, marcowej edycji XIV Międzynarodowego Projektu wymiany kulturowej KARAWANA KULTURY, zdobył Akademicki Chór CANTILENA z Rosji, z Moskwy (kierownik artystyczny - Natalia Svirina).

   W tej edycji festiwalu wzięło udział ponad 250 uczestników z Rosji, Buriacji, Chakasji, Malty, Malezji, Niemiec oraz liczna reprezentacja Polski z miast Międzyzdroje, Świnoujście, Świerzno, Domysłów, Szczecin, Stargard, Pyrzyce, Dziwnów, Kamień Pomorski, Wolin.
W konkursie uczestnicy w wieku od lat 3 do 70+ walczyli o nagrodę główną w nominacjach: muzyka instrumentalna, zespoły śpiewacze, chóry, folklor, wokal estradowy i ludowy, sztuki plastyczne, taniec ludowy i współczesny oraz zumba.
   Międzynarodowe Jury oceniało uczestników w składzie: Inna Żołudiewa (przewodnicząca, Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach, Polska), Kristina Golubeva (absolwentka Akademii Kultury Słowiańskiej oraz Rosyjskiej Akademii Muzycznej im. Gniesinych w Moskiwe, Rosja; International Studio School of Arts in Malta/ISSA, San Ġwann, Malta), Hanna Tropina (Magische Kunstschule bei Anna, Berlin, Niemcy), Gillian Camenzuli Kerr (La Voix School of Performing Arts, Marsa, Malta), Anna Dziuba (Studio Ruchu i Rozwoju Artystycznego, Świnoujście, Polska), Robert Tomasz Zięba (Fundacja Benefis, Wolin, Polska).
   Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, puchary, upominki. Instruktorom wręczono podziękowania i kwiaty.
Następnego dnia, 25 marca, w Dworku Wolińskim odbył się WIOSENNY KONCERT DLA CAŁEJ RODZINY, w którym uczestnicy spoza granicy wystąpili z nieco innym programem. Przed koncertem Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz z Brygidą Borecką (Fundacja Teatr Teatr, Domysłów) wręczyli nagrodę konkursu Baśń o Królowej Wyspy Wolin oraz specjalne podziękowania uczestnikom koncertu. Na końcu jako gospodarz wystąpił chór Julin z Wolina pod kierownictwem Józefa Romanowskiego a przedstawicieli grup zagranicznych wpisali się do pamiątkowej księgi gości.
   Już za parę miesięcy na przełomie maja i czerwca -  kolejna edycja KARAWANA KULTURY, organizatorzy czekają na zgłoszenia.
 
Fundacja Benefis, Wolin
Foto Robert Tomasz Zięba

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia