07 cze 2018

Zawodnicy biorący udział w bieguW ramach Europejskiego Tygodnia Sportu i z okazji Dnia Dziecka 30 maja 2018 r. na Stadionie Miejskim w Wolinie odbyła się II Gminna Olimpiada Lekkoatletyczna.  W Olimpiadzie uczestniczyli uczniowie z 5 szkół podstawowych Gminy Wolin oraz gimnazjum.

Olimpiada rozpoczęła się korowodem w rytmie orkiestry bębniarskiej w następującym składzie: Kacper Słowikowski i Jakub Manke. Bieżnią poliuretanową maszerowali zawodnicy UKS ,, Kormoran”: Ewa Zielińska, Maja Szafranowska, Kajetan Bukała, Hubert Trawniczek, Amelia Mazur i Wiktoria Stasal niosący flagę olimpijską , a także zaproszeni goście i reprezentacje szkół z opiekunami.

Wszystkich uczestników Olimpiady powitała Prezes UKS ,,Kormoran” - Renata Łuczak-Arys. Następnie głos zabrała wiceburmistrz Wolina - Pani Małgorzata Wójcik, Dyrektor PSP w Wolinie Pani Urszula Wołowicz, a oficjalnego otwarcia dokonał Dyrektor OSiR - Pan Edward Arys.

Ceremoniał Olimpijski w Stulecie Odzyskania Niepodległości został poprzedzony  odśpiewaniem hymnu państwowego i wciągnięciem flagi narodowej na maszt. Sztafeta olimpijska w składzie Ola i Ewa Kozaczuk zapaliła znicz olimpijski. Apel Olimpijski odczytała Maja Kucharczyk.

Następnie organizatorzy  wręczyli sponsorom podziękowania za wsparcie finansowe Olimpiady. Otrzymali je : Pan Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz, Państwo Daniel i Sylwia Kruczkowie, , Spółka K&B&A LTd Rzeczyn, Pani Wanda Bojarun –Piekarnia Wolin, Rada Rodziców PSP oraz Pan Józef Michalak Rol-Mech.

Po części oficjalnej rozpoczęły się zawody sportowe  w biegach krótkich, średnich, skoku w dal oraz  w sztafecie 4x100 m nad przebiegiem których czuwał sędzia główny: Dyrektor OSiR Edward Arys. Zawodnicy zajmujący I,II i III miejsce otrzymali pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe, a startujące szkoły puchary.

Drużynowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce – PSP Wolin – 790 pkt ,
II miejsce – PSP Kołczewo –212pkt,
III miejsce – PSP Troszyn- 179pkt,
IV miejsce – PSP Koniewo – 152pkt,
V miejsce – SSP Ładzin – 39pkt.

Serdecznie dziękujemy wszystkim komisjom sędziowskim za sprawne przeprowadzenie zawodów oraz wszystkim, którzy z dużym zaangażowaniem pomagali przy przeprowadzeniu olimpiady.

Edward Arys ,Renata Łuczak-Arys i Urszula Wołowicz