13 cze 2018

Dwóch zawodników walczy na macie, pozostali się przyglądająW sobotę 09 czerwca 2018 r. w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej, ul. Spokojna 1 w Wolinie odbyła się „Zachodniopomorska Olimpiada Karate Dzieci i Młodzieży” połączona z X – rocznicą powstania Klubu karate w Wolinie. Z okazji jubileuszu na ręce Prezesa Klubu, w imieniu Burmistrza Wolina, Radna Rady Miejskiej Pani Krystyna Rytlewska złożyła gratulacje i wyrazy uznania dla wszystkich zaangażowanych w działalność Klubu oraz życzyła dalszych sukcesów.

Organizacja zawodów możliwa była dzięki wsparciu finansowemu Gminy Wolin. W zawodach udział wzięli zawodnicy z trzech Federacji Karate województwa zachodniopomorskiego, w kategorii kata, kumite i grappling. Zmagania zawodników we wszystkich konkurencjach były bardzo wyrównane i zacięte, a większość z nich  finałowych  kończyła się dopiero po drugiej dogrywce.

Dekoracji zwycięzców Zachodniopomorskiej Olimpiady dokonali  Pani Krystyna RYTLEWSKA oraz Prezes Wolińskiego Klubu Karate Kyokushin Andrzej SAWICKI.

Patronat medialny zawodów objął portal internetowy - zka.pl.

Zarząd Wolińskiego Klubu Karate Kyokushin serdecznie dziękuje członkom klubu oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu zawodów.

Zawodnicy Wolińskiego Klubu Karate Kyokushin zajęli następujące miejsca:

1. Julia KRZOSII miejsce w kumite dziewcząt 7-8 lat do 27 kg, II miejsce w grapplingu dziewcząt 8 lat OPEN
  2. Karolina CHARÓW II miejsce w kumite dziewcząt 9-10 lat do 32 kg, I miejsce w kata dziewcząt do 10 lat
  3. Karolina CZAJKOWSKA I miejsce w kumite dziewcząt 9-10 lat do 32 kg, II miejsce w grapplingu dziewcząt 9 lat OPEN
  4. Dominika DOPADŁOII miejsce w kumite dziewcząt 11-12 lat do 34 kg
  5. Jabłońska SANDRAIII miejsce w kumite dziewcząt 11-12 lat do 34 kg
  6. Paulina RADWAŃSKA II miejsce w kumite juniorek 14-15 lat OPEN
  7. Artur BRESLERI miejsce w kumite chłopców 7-8 lat do 28 kg, I miejsce w grapplingu chłopców 8-9 lat do 31 kg
  8. Mikołaj KLUSZCZYŃSKI II miejsce w kumite chłopców 9-10 lat do 32 kg,
  9. Borys WOJTYSIAKI miejsce w kumite chłopców 9-10 lat do 34 kg, II miejsce w grapplingu chłopców 8-9 lat do 34 kg
  10. Adam ZARZYCKI II miejsce w kumite chłopców 9-10 lat do 36 kg, III miejsce w kata chłopców do 10 lat, II miejsce w grapplingu chłopców 8-9 lat do 39 kg
  11. Piotr CZECH II miejsce w kumite chłopców 9-10 lat +42 kg, III miejsce w grapplingu chłopców 8-9 lat +48 kg
  12. Piotr PAWŁOWSKI I miejsce w kumite chłopców 9-10 lat do 42 kg, II miejsce w grapplingu chłopców 8-9 lat do 39 kg
  13. Jakub DOPADŁO I miejsce w kumite juniorów 15-16 lat +67 kg.

Gratulujemy naszym zawodnikom zdobytych miejsc medalowych i życzymy kolejnych sukcesów.

Zarząd Wolińskiego Klubu
Karate Kyokushin