Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
04 lip 2018

Wicemarszałek Jarosław Rzepa i Sołtys Kołczewa Kamil Grodzki podpisują umowę2 lipca 2018 r. w „Dworku Wolińskim” zostały podpisane umowy na „Granty Sołeckie 2018”, które w tym roku przypadły trzem miejscowościom z gminy Wolin. Umowy zostały podpisane przez wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Jarosława Rzepę, burmistrza Wolina Eugeniusza Jasiewicza oraz sołtysa Kołczewa Kamila Grodzkiego, sołtysa Zagórza Bronisława Grocholskiego i sołtysa Łuskowa Waldemara Dubrawskiego.

Sołectwo Kołczewo otrzymało grant w wysokości 10.000 zł na zadanie „Uczymy się i bawimy aktywnie spędzając czas – doposażenie placu zabaw na terenie działki sołeckiej w Kołczewie”.

Sołectwo Zagórze otrzymało grant w wysokości 9.824 zł na zadanie „Ogrodzenie placu zabaw i boiska sołeckiego”.

Sołectwo Łuskowo otrzymało grant w wysokości 10.000 na zadanie „Budowa siłowni plenerowej jako alternatywne miejsce aktywnego wypoczynku mieszkańców sołectwa Łuskowo”.

Podpisano również umowę na udzielenie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego z obszaru województwa zachodniopomorskiego. Środki te przeznaczone będą na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej w 2018 r. Dotacja celowa w Wolinie będzie przeznaczona na zadanie pn.: „Modernizacja Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wolinie”

W spotkaniu uczestniczyli również burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak, wójt Świerzna Krzysztof Atras oraz zastępca burmistrza gminy Golczewo Lech Ferdynus. Wraz z przedstawicielami gmin i sołtysami zostały podpisane umowy na „Granty Sołeckie 2018” oraz umowy na udzielenie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego z obszaru województwa zachodniopomorskiego na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej w 2018 r.

Agnieszka Pawełczyk

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia