Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
25 lip 2018

Zastępca Burmistrza Wolina Małgorzata Wójcik wręcza główną nagrodę zwycięzcy pani Danucie Demkowicz sołtysowi sołectwa SkoszewoSołectwo Recław już na stałe wpisało Święto Kaszy do kalendarza swoich imprez. W tym roku (14.07.2018 r.) po raz ósmy gościło sołectwa z terenu całej gminy Wolin, które mogły się pochwalić umiejętnościami kulinarnymi. Na stoiskach królowała oczywiście kasza i to w najróżniejszej postaci: deserów, przystawek, dań głównych.

    Nie wszyscy wiedzą, że kasze od wieków używane były jako jeden z podstawowych składników kulinarnych w wielu kuchniach świata. W kuchni polskiej aż do czasów potopu szwedzkiego, rozmaite kasze stanowiły podstawę wyżywienia większości populacji. O ich walorach smakowych z pewnością nie trzeba już będzie przekonywać uczestników i degustatorów potraw zaprezentowanych podczas imprezy w Recławiu.
    Ogromnym kunsztem, wyczuciem smaku i innowacyjnym zastosowaniem kaszy w kulinariach wykazały się wszystkie sołectwa, które odpowiedziały na zaproszenie sołectwa Recław i wzięły udział w tym Święcie: Kodrąbek, Kodrąb, Recław, Jarzębowo, Zastań, Skoszewo, Laska, Dargobądz, Koniewo, Ostromice, Dobropole i Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Wolinie. W czołówce uplasowało się sołectwo Skoszewo (I miejsce), Koniewo (II miejsce), Laska  (III miejsce).
     Komisja konkursowa w składzie: pani Małgorzata Wójcik – zastępca Burmistrza Wolina, pani Beata Polak – pracownik Urzędu Miejskiego w Wolinie, pan Krzysztof Drygała – kucharz restauracji KA la FIOR, nie miała łatwego zadania.
    W imprezie wzięli udział zaproszeni goście: wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Danuta Szubert, przewodniczący komisji budżetowej Czesław Zieliński, przewodniczący komisji rewizyjnej Krystyna Rytlewska, radny powiatu i sołtys Łuskowa Waldemar Dubrawski, kierownik Referatu Organizacyjno-Administracyjnego i Spraw Społecznych Jarosław Niewinczany.
Artystyczną oprawę, zapewnili Shymi z Natalią, Wiesław Wysocki i Irena Węgier.
    Serdecznie dziękuję wszystkim tegorocznym sponsorom „Dnia Kaszy”. Sponsorem trzech głównych nagród w konkursie na najsmaczniejszą potrawę z kaszy był Marek Matys – prezes Zarządu Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo w rozwoju”. Podziękowania za organizację wraz z upominkiem wręczyli na ręce sołtysa Recławia: Waldemar Dubrawski i Zarząd Stowarzyszenia „Edukacja-Aktywizacja-Promocja-Rozwój”. Oprawę muzyczna nie obyłaby się bez wsparcia finansowego Krzysztofa, Piotra, Karol, Iwony, Adama, Lidki, Irenki. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc!
    Dziękuję wszystkim mieszkańcom sołectwa Recław za pomoc w organizacji Święta Kaszy a szczególnie Barbarze Palenicy, Krystynie Palenicy, Januszowi Jamie, Hannie Ekspenszyt, Marzenie Pintal i Leszkowi Judkiewiczowi. Serdecznie zapraszamy za rok i liczymy na większą frekwencję mieszkańców sołectwa!

Waldemar Judkiewicz
Sołtys sołectwa Recław

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia