Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
03 wrz 2018

To już 20-te Regaty Międzymieliźniane o Puchar Burmistrza Wolina, które zorganizowane były przez PTZN UKS ALBATROS w dniu 25.08.2018 r. Przy początkowo umiarkowanym, a potem dość silnym wietrze rozegrano 2 wyścigi dla jachtów klasy open i 4 wyścigi dla OPP i ISA 407 oraz zawody kajakowe.

  Jednak przed startem nie obyło się bez oficjalnego otwarcia, które dokonał burmistrz Wolina pan Eugeniusz Jasiewicz w obecności wicestarosty pana Marka Matysa, zaproszonych gości , a przede wszystkim żeglarzy z woj.zachodniopomorskiego i za granicy.

  Ponadto Prezes Klubu Grażyna Laskowska przedstawiła zwięźle  historię  Regat Międzymieliźnianych oraz podejmowane działania  przy organizacji tej imprezy. Złożyliśmy podziękowania dla wszystkich tych osób, które włożyły swój wkład pracy i wsparcie prze 20 lat organizowania tych regat. Dzięki sponsorom min. BS Wolin i Restauracji ALBAKORA ze Świnoujście, żeglarzom umilał czas zespół muzyczny OKY BAND.

  Wspaniała atmosfera mimo wieczornego  zimnego deszczu  pozwoliła nam pod namiotem podsumować jubileuszowe regaty.

  Nagrody specjalne otrzymali jacht ONE z prowadzącym Szymonem Kubankiem o „Memoriał Ciupka”, jako samotnik najlepszy w przedziale 6-8 m,  za 4 -ro krotne wejście na mieliznę  najdłuższy 14 m jacht Klaudia z prowadzącym Andrzejem Oczadłym, za zamknięcie mety jacht Halny z prowadzącym Maciejem Magneskim, nagrodę specjalną otrzymał również najmłodszy 7 miesięczny uczestnik  Wojtuś Dunder.

  Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji regat członkom Klubu, i jak co roku holownikowi Borys z Piotrem Frączkiem i załogą.

  Regaty finansowane były przez Burmistrza Miasta Wolina z oferty programowej.

Do zobaczenia za rok
Lucyna Choma

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia