13 wrz 2018

zdjęcie identyfikatora z napsiem uczestnikDnia 7 września 2018 roku w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyło się regionalne spotkanie pn. Bliżej Funduszy Europejskich.  Fundacja Teatr Teatr otrzymała zaproszenie na to spotkanie z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w Warszawy i możliwość prezentacji działań społecznych w kontekście uzyskanych w ubiegłym roku środków z pożyczki na zakup samochodu i modułu pracowni artystycznej.

W trakcie spotkania podczas sesji poświęconej Ekonomii Społecznej zaprezentowaliśmy zdjęcia naszej pracy w regionie w zakresie edukacji i kultury, a także opowiedzieliśmy o konieczności tych działań w ramach prowadzenia organizacji pozarządowej. Warte podkreślenia jest to, że podczas spotkania możliwość prezentacji w w/w sesji miały: Spółdzielnia Socjalna Miedwie, Fundacja Nauk dla Środowiska, Sieć Zachodniopomorska Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej i Fundacja Teatr Teatr.
   Podczas spotkania miały miejsce również sesje dotyczące projektów realizowanych przez Ochotnicze Hufce Pracy i Służby Więzienne, a także mówiono o projektach wsparcia osób niepełnosprawnych, gwarancji dla młodzieży i włączania społecznego. Bardzo ciekawym   okazał się projekt skierowany do osób autystycznych i z zespołem Aspergera, a także ich rodzin (dotyczy mieszkań!).
   Obecność naszej organizacji pozarządowej działającej w obszarach społecznych daje, podczas tak ważnego spotkania, nie tylko prestiż, ale także wiedzę o projektach realizowanych na rzecz osób wykluczonych i finansowania tych projektów.

Relację przygotował: Zespół Fundacji Teatr Teatr