02 paź 2018

Strażacy ze sprzętemW dniu 26 września br. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolinie odbyło się oficjalne przekazanie specjalistycznego sprzętu  dla jednostek OSP gminy Wolin. Zakup sprzętu realizowany w ramach Projektu „Fundusz Sprawiedliwości dla jednostek OSP”. Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

W uroczystości przekazania udział wzięli  Burmistrz Wolina  Eugeniusz Jasiewicz, Wiceburmistrz Małgorzata Wójcik, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pom. mł. bryg. Roman Pikulski,  Członek Zarządu  Oddziału  Wojewódzkiego Związku OSP RP w Szczecinie dh Szymon Waligóra, Gminny Komendant Ochrony Przeciwpożarowej w Wolinie Marek Piotrowski oraz Prezesi i strażacy wszystkich  jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Wolin.

Na wyposażenie jednostek przekazano hydrauliczny zestaw ratowniczy, pilarkę spalinowa, uniwersalny zestaw podpór i klinów do stabilizacji pojazdów, agregat prądotwórczy, parawan do osłony miejsca wypadku, torby ratownicze, defibrylatory, latarki akumulatorowe, detektory jednogazowe  i wielogazowe, przenośne zestawy oświetleniowe. Wartość przekazanego sprzętu wyniosła ponad 107 tyś. złotych.

Zakupiony sprzęt znacznie poprawi skuteczność prowadzonych działań a tym samym zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców  i  poprawi komfort pracy strażaków.

Burmistrz Wolina bardzo wysoko ocenił pracę i zaangażowanie wolińskich strażaków. Dziękując za trudną społeczną służbę zapewnił o dalszej współpracy na rzecz podwyższania gotowości bojowej naszych jednostek.

logo Funduszu Sprawiedliwości

logo Ministerstwa Sprawiedliwości