02 paź 2018

Marszałek z Dyrekr Ośrodka Kultury Gminy Wolin26 września 2018 roku w Wisełce została podpisana  umowa na dofinansowanie modernizacji  Ośrodka Kultury w Wisełce. Umowa została podpisana pomiędzy Samorządem Województwa Zachodniopomorskiego, który reprezentował wicemarszałek  Jarosław Rzepa,  a dyrektorem Ośrodka Kultury Joanną Kulikow.

Całkowity koszt inwestycji opiewa na kwotę 576 tys. zł, z czego dofinansowanie stanowi 366 tys. zł. Środki zewnętrzne na ten cel pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Zadanie obejmuje wykonanie:

• izolacji fundamentów,
  •  docieplenie budynku wraz z elewacją,
  •  wymianę stolarki okiennej i drzwiowej wewnętrznej i zewnętrznej,
  • wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej wraz z montażem nowych urządzeń sanitarnych,
  •  pompy ciepła oraz wyposażenia łazienek,
  • wymianę instalacji elektrycznych i niskoprądowych,
  • nowe posadzki oraz tynki,
  • rampa podjazdowa dla osób niepełnosprawnych.

Prace remontowe mają zakończyć się we wrześniu 2019 roku.