24 lis 2018

Obrady pierwszej sesji nowej kadencji 23 listopada 2018 roku VIII kadencja samorządowa została oficjalnie rozpoczęta sesją Rady Miejskiej w Wolinie. Otwarcia pierwszej sesji Rady Miejskiej w Wolinie dokonał najstarszy wiekiem radny pan Ryszard Rybarczyk.

Po przywitaniu wszystkich zebranych gości i przedstawieniu porządku obrad, Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej pani  Grażyna Łaba wręczyła nowym radnym zaświadczenia o wyborze na Radnego Rady Miejskiej w Wolinie. Następnie, każdy z radnych złożył ślubowanie.
   Pierwszą uchwałą podjętą przez nową Radę był wybór Przewodniczącego Rady. W wyniku tajnego głosowania przewodniczącym Rady Miejskiej w Wolinie jednogłośnie został pan Krzysztof Czach. Nowa Rada dokonała również wyboru wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, w wyniku którego, w tajnym głosowaniu został pan Radosław Kaliciuk.
   Następnie, pani Ewa Grzybowska złożyła ślubowanie i oficjalnie objęła Urząd Burmistrza Wolina. Uroczysta sesja nowej Rady Miejskiej zakończyła się gratulacjami i życzeniami dla nowej pani Burmistrz oraz Radnych.

Skład Rady Miejskiej w Wolinie kadencja 2019-2023
1.Krzysztof Czach – Przewodniczący Rady