Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
24 lis 2018

Obrady pierwszej sesji nowej kadencji 23 listopada 2018 roku VIII kadencja samorządowa została oficjalnie rozpoczęta sesją Rady Miejskiej w Wolinie. Otwarcia pierwszej sesji Rady Miejskiej w Wolinie dokonał najstarszy wiekiem radny pan Ryszard Rybarczyk.

   Po przywitaniu wszystkich zebranych gości i przedstawieniu porządku obrad, Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej pani  Grażyna Łaba wręczyła nowym radnym zaświadczenia o wyborze na Radnego Rady Miejskiej w Wolinie. Następnie, każdy z radnych złożył ślubowanie.   
   Pierwszą uchwałą podjętą przez nową Radę był wybór Przewodniczącego Rady. W wyniku tajnego głosowania przewodniczącym Rady Miejskiej w Wolinie jednogłośnie został pan Krzysztof Czach. Nowa Rada dokonała również wyboru wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, w wyniku którego, w tajnym głosowaniu został pan Radosław Kaliciuk.
   Następnie, pani Ewa Grzybowska złożyła ślubowanie i oficjalnie objęła Urząd Burmistrza Wolina. Uroczysta sesja nowej Rady Miejskiej zakończyła się gratulacjami i życzeniami dla nowej pani Burmistrz oraz Radnych.

Skład Rady Miejskiej w Wolinie kadencja 2019-2023
1.Krzysztof Czach – Przewodniczący Rady
2.Radosław Kaliciuk – Wiceprzewodniczący Rady
3.Karolina Cackowska
4.Waldemar Dubrawski
5.Tomasz Hamala
6.Leszek Kopański
7.Andrzej Kubicki
8.Robert Lemza
9.Beata Majewska
10.Elżbieta Mikołajczyk
11.Ryszard Rybarczyk
12.Wojciech Turczynowicz
13.Anita Szmit
14.Marcel Szuliński
15.Krzysztof Śrudkowski

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia