Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
27 lis 2018

Prezes Wojtek Celiński i jego zastępca Tomasz Wojtczak na wręczeniu wyróżnień   Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów z Wolina zostało nominowane do najważniejszej i najbardziej prestiżowej nagrody w polskim świecie turystyki.

   Co roku Polska Organizacja Turystyczna przyznaje Certyfikaty dla najlepszych produktów turystycznych z  wszystkich województw oraz nominuje trzy wybrane z całej Polski przedsięwzięcia do Złotego Certyfikatu.

   26 listopada 2018 odbyła się w Warszawie uroczysta gala, na której przedstawiciel Polskiej Organizacji Turystycznej wręczył przyznane nagrody. Do głównej nagrody nominowane były trzy obiekty: Muzeum Powstania Warszawskiego, które otrzymało Złoto, wolińskie Centrum Słowian i Wikingów oraz Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach.

   Wyróżnienie to wraz z dyplomem oraz liczne gratulacje od organizatorów i zebranych gości odebrali, w imieniu Stowarzyszenia, prezes Wojciech Celiński oraz członek zarządu Tomasz Wojtczak. To najwyższe turystyczne wyróżnienie pasjonaci historii z Wolina otrzymali za prężny rozwój oraz stworzenie ośrodka, który na światową skalę skupia odtwórców historii, będąc jednocześnie jedną z najważniejszych atrakcji, która z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze turystów. Stowarzyszenie zostało założone w 2002 roku i w ciągu tych kilkunastu lat praktycznie z niczego, stworzyło jedną z najbardziej rozpoznawalnych rekonstrukcji w Polsce, a także znacznie przyczyniło się do rozwoju międzynarodowej potęgi turystycznej o charakterze historycznym, jaką jest obecnie Festiwal Słowian i Wikingów.

   Na zaliczenie wolińskiej atrakcji do najlepszej turystycznej trójki, co, zważywszy na skalę konkursu, jest ogromnym wyróżnieniem, miało wpływ także to, jaki wpływ na turystykę Wolina i całego regionu ma działalność Stowarzyszenia oraz realizowana obecnie budowa, która w znacznym stopniu wpłynie na poszerzenie możliwości i wachlarza działań nakierowanych właśnie na turystykę, jak również rozwój kultury i edukacji.

Centrum Słowian i Wikingów

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia