Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
06 gru 2018

Logo InterreguW dniach 10-11 grudnia 2018 r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Troszynie organizuje kolejne warsztaty bożonarodzeniowe. Wspólnie w warsztatach weźmie udział 100 uczestników z Publicznej Szkoły Podstawowej w Troszynie i Koniewie oraz Szkoły Podstawowej z Usedom (Niemcy).

Pierwszy dzień poświęcimy na warsztaty kulinarne, w trakcie których dzieci polskie i niemieckie będą uczyły się przyrządzać tradycyjne świąteczne potrawy kuchni polskiej i niemieckiej. W tym samym dniu dzieci wykonają ozdoby świąteczne na stoły oraz tradycyjne dekoracje wnętrza. Dzięki uprzejmości Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej warsztaty odbędą się w Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno k/Międzyzdrojów.

Drugiego dnia spotkamy się w Troszynie, gdzie wszystkie dzieci pod kierunkiem instruktorów będą wykonywały ozdoby choinkowe.

Projekt zostanie sfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Meklemburgia- Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania)

logo Interregu

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia