Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
10 gru 2018

W sobotę, 1 grudnia 2018 r. jubileusz 95. urodzin obchodził Pan Kazimierz Małolepszy z Chynowa. Z tej okazji rodzina Jubilata przygotowała mu niespodziankę w postaci urodzinowego przyjęcia, które odbyło się w Wartowie.

Na urodzinowe przyjęcie przybyła liczna rodzina Pana Kazimierza: syn Konstanty z żoną Katarzyną, wnukiem Jakubem i szwagrem Andrzejem. Córka Franciszka z mężem Fryderykiem, córką Wiolettą i synową Igą. Syn Marian z żoną Grażyną, córką Pauliną, synem Bartoszem z żoną Małgorzatą i dziećmi Martyną i Elizą. Syn Henryk z żoną Krystyną. Bratowa z synem Sławomirem i jego żoną Mariolą i ich synem Bartoszem. Kuzyn Jerzy. Poza rodziną uroczystość zaszczycili także sąsiedzi i znajomi: Pani Aniela Janas z synem Wiesławem i wnukiem Bartłomiejem, Pan Jan Sawiński z żoną Eugenią oraz Pan Andrzej Figlus.

  Jubilata w trakcie uroczystości odwiedziła Burmistrz Wolina Ewa Grzybowska, składając w imieniu własnym, władz samorządowych i mieszkańców Gminy gratulacje Panu Kazimierzowi wręczyła kwiaty, kosz upominków i słodyczy oraz życzyła wielu lat życia w zdrowiu, dobrym samopoczuciu i pogodzie ducha. Wzruszony Jubilat przyjął także życzenia, kwiaty i prezenty od licznie przybyłej rodziny i znajomych. Po podaniu urodzinowego tortu wszyscy odśpiewali Panu Kazimierzowi gromkie „STO LAT”.

   Kazimierz Małolepszy urodził się 1 grudnia 1923 r. w miejscowości Wronowice w okolicach Łaska w województwie łódzkim. Rodzice Jubilata prowadzili małe gospodarstwo rolne. Wychowywał się wśród sześciorga rodzeństwa, z których żyje już tylko on. W okresie wojny pracował jako robotnik przymusowy w zakładach przemysłowych w Łodzi a później w fabryce Cegielskiego w Poznaniu.

   Po wojnie w kwietniu 1946 roku w poszukiwaniu pracy przyjechał na ziemię wolińską i zamieszkał w Wisełce, a od 1947 roku w Żółwinie. Pracował w Funduszu Wczasów Pracowniczych i Państwowym Gospodarstwie Rolnym, skąd odszedł na emeryturę. W 1982 roku zamieszkał   w Chynowie, gdzie mieszka obecnie.

  Pan Kazimierz Małolepszy wspólnie ze zmarłą w 2006 r. żoną Zofią wychowali pięcioro dzieci: jedną córkę Franciszkę mieszkająca w Szczecinie oraz czterech synów, z których jeden Jan już nie żyje a pozostali mieszkają – Marian w Łasku, Konstanty w Domysłowie, Henryk w Międzyzdrojach. Dochowali się ośmioro wnucząt i troje prawnucząt.

  Drogiemu Jubilatowi życzymy co najmniej 150 lat!

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia