10 gru 2018

W ubiegłym  tygodniu, 5 grudnia 2018 r. doniosły jubileusz 90. urodzin obchodziła Pani Irena Skierska z Ostromic. Z tej okazji  życzenia Jubilatce złożyła osobiście Burmistrz Wolina Ewa Grzybowska w towarzystwie radnego Rady Miejskiej Ryszarda Rybarczyka i sołtysa Ostromic Ryszarda  Mierzickiego.

Irena Skierska z d. Feretycka urodziła się 26 listopada 1928 r. w miejscowości Chrostkowo, powiat lipnowski w obecnym województwie Kujawsko-Pomorskim. Rodzice Jubilatki prowadzili małe gospodarstwo rolne, w którym wychowywała się Pani Irena wraz z ośmiorgiem rodzeństwa – trzema siostrami i pięcioma braćmi, z których żyją jeszcze tylko siostra i brat. W listopadzie 1945 roku wyszła za mąż za Jana Skierskiego i w 1946 roku poszukując pracy i miejsca na dalsze życie, przyjechali do Ostromic na ziemię wolińską. Mąż rozpoczął pracę w Spółdzielni Kółek Rolniczych a później aż do emerytury pracował w Nadleśnictwie Międzyzdroje jako pracownik leśny.  Pani Irena zajmowała się domem, wychowując szóstkę dzieci. Obecnie mieszka z wnukiem – synem zmarłej córki.

Pani Irena Skierska wspólnie ze zmarłym w 1990 r. mężem Janem wychowali trzy córki i trzech synów. Dochowała się dziesięcioro wnucząt i dziewięcioro prawnucząt.

Drogiej Jubilatce życzymy co najmniej 100 lat!